Imindain ~

12519089 - Imindain ~

Imindain 2002 yılında Stoke-On-Trent’te kurulan İngiliz funeral/death doom metal grubu. Lee C. Bullock, Daniel S. Lowndes, J.M. Cox, Richard Farn ve Matthew Whiting tarafından kuruldu.


Biyografi

İlk demoları iki şarkılık Endless’i 100 kopya CD olarak 2004 yılında çıkardı. Esoteric, Pantheist, Indesinence ve Lazarus Blackstar gruplarıyla birlikte konserler verdi. İkinci demoları Monolithium 11 Haziran 2006’da çıktı. Bu demo Thai Label Factory of Madness tarafından 33 kopya kaset olarak tekrar çıkarıldı. İlk stüdyo albümleri And The Living Shall Envy The Dead…, Weird Truth Productions etiketiyle 17 Haziran 2007’de çıkarıldı ve ardından Ostra Records tarafından 500 kopyayla sınırlı LP’si piyasaya sürüldü. Bu albümdeki altı parçanın üçü Monolithium demosundandır. Grup şu anda Ataraxie ile birlikte, Bethlehem grubunun şarkılarını coverladıkları bir split EP üzerine çalışıyor.

Müzikal özellikleri

Imindain’in müziği funeral doomun ağırlığına ve depresif havasına sahip olsa da death metal türü gitar ve davul rifleri de kullanır. Growling vokalin yanısıra arasıra çığlık şeklinde vokaller kullanılır. Şarkı sözleri varoluşçuluk, okültizm ve çıldırma/delirme temalarını işler.

Kadro

Şu anki üyeler

* Lee Bullock - vokal
* Mark Lovatt - gitar
* Matt Whiting - bas
* Dave Tibble – davul

Önceki üyeler

* Rick Farn - bas
* Kev Brady - davul
* Shane Turner - bas
* Stacy Booth - davul
* Ben Cope - bas
* Kris Clayton - bas
* Ed - davul
* J. M. Chicken Cox - gitar
* Dan Lowndes – gitar, geri vokal

Diskografi

* Endless (demo)– 2004
* Monolithium (demo) – 2006
* And The Living Shall Envy The Dead… - 2007