XYZ

xyz - XYZ

XYZ ilk kurulduğunda vokal de Terry Ilous, gitarda Marc Diglio, bas gitarda Patt Fontaine ve bateride Paul Monroe’den oluşmaktaydı. XYZ Hollywood’un sokaklarında dünyanın en büyük sahnelerine uzanan bir grup oldu. L.A kulüp savaşlarının kıdemlileri olarak 4 yıllık imtiyazı sırasında, XYZ erişebildikleri tüm kulaklara ulaşmak için kayda girip, demolarını mail atama sürecine girdi. 89ların basında «Enigma Records» un dikkatini çeken grup Don Dokken’ın de övgülerini aldı ki, grubu çok beğenen Don Dokken grubun sahnelere girişinde yapımcı rolünü almak istedi. Stüdyondan çıktıklarında, sade bir şekilde XYZ adını almışlardı.

XYZ; TED NUGENT, OZZY, FOREIGNER, ALICE IN CHAINS gibi tur arkadaşlarıyla birlikte yaptıkları önemli ulusal turlarda XYZ tüm performansını sergilemeye koyuldu. Sonrasında XYZ kendi adlarına bir tura terfi etti ve XYZ rock ‘n’ roll unu tekrardan yazmaya başladı. «Hungry» 2. CD, George Tutko yapımcılığında üretildi. Grup 90ların basında dünya turuna cıktı ve 2 altın albüm kazandı.

Terry Ilous Fransız bir anne ve İspanyol bir babadan Paris’te doğdu. Kendiside Gitar çalan babası Terry’yi bugünde beslendiği müzik sevgisiyle doldurdu. Terry Los Angeles’da yaşıyordu ve barlarda müzik yapmaya başladı. Bu zaman zarfında OZZY OSBOURNE, BLACK SABBATH, PETER GABRIEL, STING gibi büyük sanatçılarla kayıt yapma imkânı buldu. Yeni üyeler JK Northrup gitarda, FOREIGNER, KING COBRA ve SEAN MACNABB, resmi olarak QUIET RIOT ve GREAT WHITE ile olan çalışmalarından bilinmektedir.

Mevcut geri dönüş, «Letter to God» yıllardır rock müzik hayranlarının sabırsızlıkla beklediği, geri dönüş oldu. JK Northrup ile birlikte albüm SCORPIONS, TOTO ve YES ve diğer bir çok grupla birlikte çalışan Tom Fletcher tarafından yoğruldu ve XYZ’nin eski 2 hit parçası da yenilenmiş yorumla albümde yerini aldı: «Inside Out» ve «What Keeps Me Loving You».
Şarkıların Orijinal Gitaristi Mark Diglio birçok şarkıyı yeniden yorumladı.
«Letter To God», geçen yılın sonlarında vefat etmesinden dolayı Albüm için yazdıkları son şarkı olmasından dolayı Terry Ilous’in oğluna adanmıştır.

XYZ nin piyasaya sürülen 6 albümü/cdsi sırasıyla;

1990 yılında : XYZ
1991 yılında Hungry
2000 yılında Take What You Can(Live)
2003 yılında Letter To God
2005 Yılında Forbidden Demos
2005 yılında Rainy Days