Flört

"Cemiyette Pişiyoruz" adlı albümlerinin hemen ardından, grubun solisti Ozan Kotra'nın aniden askere alınışı ile çalışmalarına ara vermek zorunda kalmış,albüm promosyonu ve konserler ertelenmişti.

Askerlik dönüsü BKM organizasyonu ile çalışmalarına tekrar baslayan grup ilk olarak geçtigimiz ay Ankara'da dinleyicilerinin karşısına çıktı.

Türkçe Sözlü Pop-Rock tarzında müzik yapan grup üyeleri etkilendikleri tasavvuf felsefesinide bestelerinde tema olarak kullanıyorlar. Tüm parcaları kendilerine ait olan grup, Yunus Emre'nin bir şiirini de bestelemiş.

Türk Dili'nin en dogru sekilde kullanılması gerektigine inanan Flört, sarkıları aracılığıyla dinleyicileriyle flört ettiklerine inanıyorlar.

Üç sesli vokal anlayışlarıyla dikkat çeken grup elemanları, albümlerinin stüdyo kayitlarini kendileri yapıyor.

2005 yili baharında yeni albümleriyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanan grup, yogun bir tempo da çalışmalarına devam
ediyor.

Ozan Kotra: Vokal, gitar
kdu06q - Flört
2 Ocak 1975'te İstanbul'da doğdu. Küçük yaşlarda resme olan kabiliyeti, onu erken yaşta sanatla tanıştırdı. 1987 yılında Gırgır dergisinde ilk karikatürü yayınlandı. 1989 yılında Ata Akdağ ile tanışmasıyla gitar çalmaya başladı. Ve ilk grubu S.O.S 'i Ata ile birlikte kurdu.

1991 yılında Bekarlar adını alarak, 1998 yılına kadar bu isimle pek çok konserde sahne aldı. Bu dönem içinde çok sayıda sanatçıya Bekarlar ile birlikte sahnede eşlik etti.

1994 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akedemisi'ne girdi ve 2003 yılında mezun oldu. Fuat Güner'den söz, beste ve vokal teknikleri konusunda eğitim alırken, Ahmet Güvenç'ten de bas gitar dersleri aldı.

1998 yılında Kim Bunlar'ın (Bekarlar) ilk albümü "Atabarı - Dağlar kızı Reyhan" ile büyük bir tiraj yakaladı.

2001 yılında Flört adıyla devamı da gelecek olan, yeni bir grup müziğinin adımlarını attı. Profesyonel bir seslendirme sanatçısı da olan Ozan Kotra, "Demli" ile kariyerinin en iyi işini yaptığını düşünüyor.

Çağatay Kehribar: Vokal, gitar
309obk2 - Flört

2 Temmuz 1975 yılında Bartın'da doğdu. 1987 yılında İstanbul'a geldi. 1993 yılında İzmit'e üniversite okumak için gitti. Ve orada gitar çalmaya başladı. Kısa sürede Mavi Yelken adlı gruba elektro gitar çalarak dahil oldu.

1996 yılında müzik hayatına İstanbul'da devam etme kararı verdi ve kesin dönüş yaptı.

1997 yılında Yaşar Kurt'la ikili sahneler yapmaya başladı. Müzisyenliğin yanısıra, bir çok albümde kayıt ve mix mühendisliği yapıp, elektro gitar çaldı.

2001 yılında Flört adıyla devamı da gelecek olan, yeni bir grup müziğinin adımlarını attı.

2006 yılında Ozan Kotra ve Timsah (Hakan Çağlar) ile birlikte Bay Papağan adlı ses kayıt stüdyolarını kurdu. Profesyonel olarak dublaj sanatçılığı da yapan Çağatay Kehribar, gerek çaldığı gitar partisyonları, gerek kayıt ve mix teknikleri ile "Demli" albümünün müzikal kariyerinin en iyi işi olduğunu düşünüyor.

Hakan Çağlar: Davul

2ext1f7 - Flört
11 Kasım 1972'de Erzurum'da doğdu. 1980 yılında ailesi ile birlikte İstanbul'a geldi.

1990 yılında Turgay Gülaydın'ın teşviki ile davul çalmaya başladı. Bir süre çeşitli rock ve punk gruplarında çaldı.

1993 yılında akedemiye hazırlık kursunda Ozan Kotra ile tanışması onu Bekarlar grubuna dahil etti. 1994 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Akedemisi'ne girdi. Yıllarca pek çok sanatçıya davul ve perküsyon çalarak eşlik etti.

1998 yılında Kim Bunlar'ın (Bekarlar) ilk albümü "Atabarı - Dağlar kızı Reyhan" ile büyük bir tiraj yakaladı.

2001 yılında Flört adıyla devamı da gelecek olan, yeni bir grup müziğinin adımlarını attı. Tanınmış pek çok film ve reklamların sanat bölümünde dekor uygulama sanatçısı olarak çalışan Timsah (Hakan Çağlar), "Demli" albümü ile müzik hayatının doruk noktasında olduğunu düşünüyor.