Recep Kenan Bilek Kimdir? Recep Kenan Bilek Hayatı - Recep Kenan Bilek Kimdir? Recep Kenan Bilek Hayatı


Recep Kenan Bilek Galatasaray Lisesi mezunudur. Ortaoyuncular'da ve çeşitli filmlerde rol aldı. Bir dönem İzmir'de yaşadı; 2005'te İstanbul'a döndü. Lise yıllarında Leke adlı bir müzik grubuna üyeydi. Grubun dağılmasından sonra, 1998 yılında yine Leke adında bir albüm yaptı.


Politik görüş itibarı ile solcudur. Yurtsever Cephe'nin mitinglerinde ve Küba Dostluk Derneği'nin düzenlediği dostluk konserinde yaptığı gösterilerde müziğin ötesinde bir meddahlık örneği vermiştir.


1968 yılının herhangi bir ayında dünyaya gelen Recep Kenan Bilek, müzisyen kimliğinin önüne, sağına soluna ve bazende arkasına tiyatro oyunculuğunu da koymuş, kimine sorarsan başarılı bir müzisyen kimine sorarsan başarılı bir tiyatro oyuncusu...


Lise yıllarında Leke adlı bir müzik grubunun üyesiyken grubun dağılmasının ardından "Leke" adında hard rock unsurlarının bolca bulunduğu başarılı diyebileceğimiz bir albüm peyda etti. Daha sonra kendince haklı nedenleri olabilir ama İstanbul'a küserek (öyle tahmin ediliyor) İzmir'e yerleşti 2005 yılında İzmir onu küstü. İzmir'in mide asitlerine bulanmış bir şekilde kendini İstanbulda buldu. Leke isimli albümün çok fazla duyulmamasının tek sorumlusu ise popülariteye karşı bünye sorunu yaşayan Renan Bilek'tir.


Sanatçı politik olur mu geyiğine karşı en güzel cevabı Politik görüş itibarı ile ulusal sol çizgide vermektedir. Yurtsever Cephe'nin mitinglerinde ve Küba Dostluk Derneği'nin düzenlediği dostluk konserinde yaptığı gösterilerle yalnızca müzik değil, meddahları parmaksız bırakan yetenekle de karşımıza zırt pırt çıkıyor. Kısacası müzikten, tiyatroya kadar bir çok alanda faal olan Renan Bilek yeni bir albüm daha yapar mı bunu kimse bilmiyor ancak politik söylemi ağır basan şu single ile hafif ısınmanız sağlanabilir hafif ısınma egzersizinden sonra Leke...