08.02.1978 yılında istanbul’da doğdu. babası hüsmen bey organizatör ve annesi sema hn. ise mimarlık yapmaktadır. kayhan isimli bir erkek kardeşi var.

ilkokulu, yeşilyurt hamdullah suphi tanrıöver’de okumuştur. ilkokuldan sonra belli ideal ve amaçları oluşur. müzik ağır basar ve 1988 yılında istanbul teknik üniversitesi türk musikisi devlet konservatuarı’nda müzik kariyerinin ilk adımını atar. çalgı eğitimi bölümünde yüksek öğrenimini bitirrir.. çalabildiği enstrümanlar, azerbaycan enstrümanı olan tar , gitar ve tüm telli çalgılar....

o yıllarda tek hayali iyi bir müzisyen olmak ve büyük kitlelere seslenebilmekti. ilk bestesini orta ikinci sınıfta yaptı.
1996 yılında prodüktörlüğünü iskender ulus’un üstlendiği “çöz beni” adlı ilk albümü müzik severlerle buluştu. bu albümün hitleri arasında sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan “dönmem”, “aşk belası”, “zor gelir”, “çöl çiçeğim” vardı.

selim çaldıran ve cenk eroğlu’nun aranjörlüğünde hazırlanan “canözüm” albümü 1999 yılının mart ayında müzik severlerle buluştu. bu albümün hitleri arasında ise yine sözü ve müziği sanatçının kendisine ait olan “canözüm”, “seni bana vermediler” ve “sevmeler yasak bana” vardı.
2000 senesinde fatma girik’le “benim için ağlama” adlı dizide başrolleri paylaştı.
2002 senesinde “belki hüzün belki de aşk” adlı albümü müzikseverlerle buluştu.bu albümdeki hitler ise sözü ve müziği gökhan tepe’ye ait olan “annem”, “ben delinin biriyim” ve “tanrım affeder mi” isimli şarkılardır.
2006 yılının temmuz ayında tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan “yürü yüreğim” adlı albümü müzikseverlerin beğenisine sunuldu.