Halit Ergenç, yeni sezonda Kanuni adlı televizyon dizisinde Osmanlı padişahı Muhteşem Süleyman'ı canlandıracak.


Yapımcılığını Timur Avcı'nın üstlendiği dizide Osmanlı İmparatorluğu'nun 10. padişahı Kanuni Sultan Süleyman'ı hayatı dizi olarak izleyiciyle buluşacak.
Muhteşem Süleyman'ı canlandıracak olan Halit Ergenç'in eşi Bergüzar Korel'e de Hürrem Sultan rolü teklif edildi. Gazete Habertürk'ün haberine göre Korel, başka bir diziye başlayacağı için bu teklifi kabul etmedi.


Kanuni Sultan Süleyman, 71 yıl yaşamış ve 46 yıllık padişahlığı sırasında imparatorluğu en geniş sınırlara ulaştırmıştı.

Ünlü oyuncu Kanuni Sultan Süleyman'ı oynayacak

OSMANLI’NIN 10. PADİŞAHI
Muhteşem Süleyman yeni sezonda süper bir diziyle ekranlarda olacak. Tims Production’ın sahibi Timur Savcı, Osmanlı İmparatorluğu’nun 10'uncu padişahı Kanuni Sultan Süleyman’ın hayatını dizi yapmak için kolları sıvadı. ‘Kanuni’ adlı dizide Avrupalıların ‘Muhteşem Süleyman’ dedikleri Sultan’ı
Halit Ergenç

TAM 46 YIL PADİŞAHLIK YAPTI
Hürrem Sultan rolü, Halit Ergenç’in eşi Bergüzar Korel’e teklif edildi. Ancak Korel, başka bir dizi projesi için anlaşma yaptığından rolü kabul etmedi. Dizide, 71 yıllık hayatının 46 yılında padişahlık yapan ve Osmanlı İmparatorluğu’nu en geniş sınırlarına ulaştıran Kanuni Sultan Süleyman döneminde ülkede hukuk, sanat ve mimarlık alanlarında kaydedilen gelişmeler anlatılacak.

canlandıracak. Dizide Kanuni’nin eşi Hürrem Sultan rolü içinse sürpriz bir isme teklif götürüldü.