Yaralı Yürek

adsC4B1z - Yaralı Yürek

Konusu;
Türkiye'nin kanayan yarası, töre adı altında işlenen cinayetlere hem yasalar hem de töre kurbanların açısından bakıyor "Yaralı Yürek" dizisi.

Kahramanımız Bulut, yıllar sonra yaşadığı kasabasına genç ve idealist bir savcı olarak döner ve çocukluk aşkı Beyaz'ı törenin kurbanı olmak üzereyken bulur. Beyaz annesiyle birlikte hizmetçi olduğu konağın sahibi Tahir Ağa tarafından tecavüze uğramıştır. Ama bunu asla dile getirip haklarını savunamaz, çünkü annesi ve olayla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir sürü masum insan öldürülecektir. Susmanın bedeli ya tecavüzlerin sürmesi ya da ölümdür. O ölümü seçer ama, annesi tarafından kurtarılır. Suskunluk ağanın oğluyla evlendirilmesine karar verildiğinde de sürer. Çünkü Tahir Ağa Beyaz'a aşık olan oğluna söz geçiremez. Sonuç bellidir, en baştan bellidir: Ölüm. Beyaz "Benim yapamadığımı onlar başaracak diye" düşünür ve başına gelenlerin hepsine katlanır. Ama Azrail bile onu almayı istemez. Atıldığı Fırat'tan da sağ olarak kurtarılır. Kocası tarafından uçuruma atılarak öldürülmek yerine geneleve satılır. Ve tüm bu olaylar sırasında Bulut başına gelenleri anlatması ve yasal işlemleri uygulayabilmek için onu konuşturmaya çalışırsa da başaramaz. Kendi ölümünü hem kurtuluş hem ailesinin korunması olarak gören Beyaz suskunluğunu bozmaz. Bu suskunluk tecavüzcüsünü ve Bulut'a olan aşkını gizlemek ve hayatının akışını değiştirmek anlamına gelse bile, değişmez.

Ama Bulut Mertoğlu, hem Beyaz'ın hem de töre adı altında toplumsal kabul ve onay gören akıl almaz cinayetlerin kurbanlarının kaderini değiştirmeye kararlıdır...

Oyuncular:

VİLDAN ATASEVER
BEYAZ
SERDAR ÖZER
BULUT MERTOĞLU
TAMER LEVENT
TAHİR KARHANLI
GÖKHAN ATALAY
CEMAL KARHANLI
YAVUZ SEPETÇİ
İRFAN MERTOĞLU
MERAL OĞUZ
HASİBE KARHANLI
FATMA BELGEN
ELMAS MERTOĞLU
EVRİM SOLMAZ