Male Gigolo

Yönetmen
Mike Mitchell
Senaryo
Harris Goldberg
Rob Schneider
Görüntü Yönetmeni
Peter Lyons Collister
Müzik
Teddy Castellucci
Yapım
1999 Amerikan Yapımı 90 dakika
Türü
Komedi


gigoloposhx9 - Male Gigolo


Konu : Deuce Bigolow, Los Angeles akvaryumunda balık tankını temizleyen biridir. Hayatının en kötü günlerinden birinde işinden kovulur. Büyük bir umutsuzluk içindeyken şans eseri şehrin ünlü playboylarından Antoine LeConte ile tanışır. Deuce'dan hoşlanan LeConte, üç haftalığına bir yolculuğa çıkacağından ondan evine göz kulak olmasını ister.

Bu teklifi kabul eden Deuce eve geldiği ilk günde sakarlıklarıyla büyük zarar verir. Tamir etmek için kısa sürede 6000 dolar toplamak zorunda olan Deuce, jigololuk yapmaya karar verir. Birçok kadınla birlikte olan Deuce, sonunda Kate adlı bir kıza aşık olunca işler karışır. Bu arada uzun zamandır peşinde olan Dedektif Powler da ensesindedir.Oyuncular-Karakterler
Rob Schneider
Deuce Bigolow
William Forsythe
Dedektif Fowler
Eddie Griffin
T.J
Arija Bareikis
Kate
Oded Fehr
Antoine LeConte
Gail O'Grady
Clare

Yorum : Filmin başrolünde oynayan Rob Schneider, ünlü Saturday Night Live şovunda ve David Letterman'ın programında aldığı rollerle adını duyurmuştu. Son olarak iki Adam Sandler filmi olan Waterboy ve Big Daddy'de küçük roller aldıktan sonra, yapımcılığı Sandler'ın yapımcılık şirketi tarafından yapılan bu filmde başrolde. Armageddon'dan hatırlayabileceğiniz Eddie Griffin birkaç sahnede gerçekten komik olmayı başarmış.

Genel yapı olarak There's Something About Mary tipi bir komedi olarak nitelendirilebilecek olan film, birkaç zeki espriye izleyiciyi güldürse de bütününe bakılınca aynı başarıyı sağlayamamış. Yine de komedinin kişiden kişiye farklılık gösterdiğini unutmamak gerek.