Maggie Grace - Maggie Grace
Maggie Grace - Maggie Grace
Maggie Grace - Maggie Grace


Maggie Grace (Maggie Grace Kimdir? - Maggie Grace Hakkında)Hayatı

Grace, Worthington, Ohio'da doğdu. Fakat şu anda Los Angeles'da yaşamaktadır.
Grace ekranlarda ilk kez haftalık bir internet yapımı olan Rachel's Room adlı programda göründü. Program, Sony'e ait olan ScreenBlast adlı internet sitesinde 2001-2002 yıllarında yayınlandı. Ardından 2002'de kariyerine "Murder in Greenwich" ve "Shop Club" adlı filmlerde başrol oynayarak devam etti. 2003 yılında "12 Mile Road" adlı filmde Tom Selleck ve Wendy Crewson'un sorunlu kızını canlandırdı.
Fakat Grace, tembel ve bencil kız Shannon Rutherford rolüyle Lost adlı dizide yer alarak parladı. Yer aldığı son proje, bir John Carpenter filmi olan "The Fog"'dur. Bu filmde Smallville dizisinden Tom Welling'in Grace ile bu filmde oynaması beklenmektedir.
Söylentilere göre X-Men 3 adlı filmde Shadowcat adlı karakteri canlandırması için Maggie Grace'e teklif yapıldığı, ancak Grace'in bu teklifi Lost ile konratı olması nedeniyle reddetiği belirtilmiştir. Faka Grace bir röportajında böyle bir şeyi ilk defa duyduğunu, böyle bir şey olmadığını ve çok şaşırmış olduğunu söylemiştir.
Ayrıca romandan uyarlama olan Suburban Girl adlı filmde, Sarah Michelle Gellar ve Alac Baldwin ile beraber oynayacağı açıklanmıştır.
Her ne kadar kanıtlanamasa da Grace'in Lost dizisinde üvey kardeşini canlandıran Ian Somerhalder ile birlikte olduğu söylenmektedir.

Filmografi


2001-Rachel's Room, Shop Clup, Septuplets
2003- 12 Mile Road
2005-The Fog
2006-The Girls' Guide To Hunting And Fishing
Law&Order
Cold Case
Lyon's Den
CSI:Miami
Lost