Nihal Yalçın - Nihal Yalçın

Nihal Yalçın kimdir;


Nihal Yalçın (29 Mart 1981, İstanbul), Türk oyuncu.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümünü bitirmiş ve Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Bugüne kadar bir çok dizi, film ve reklamda oynamıştır. 2005′ teki “Hacıvat Karagöz Neden Öldürüldü” filminde “Zeyno Bacı” karakterini, 2009 yılındaki “Ay Lav Yu” filminde ise “Rukiye” karakteri canlandırmıştır. “Avrupa Yakası” dizisinin son sezonunda da “Meryem” rolünde izleyicin karşısına çıkmıştır. Bunların haricinde bir çok dizi ve filmlerde de rol almıştır. Yakın zamanda Star Tv’ de yayınlana “Cümbür Cemaat Aile” dizisinde büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

Okan Bayülgen’ nin “Disko Kralı” programında “Life Sux” isimli bölümde yer almaktadır. Yine Disko Kralı’nda yarattığı “Nahide Ekengil” karakteriyle büyük bir beğeni ve hayran kazanmıştır. Nahide Gibi birçok tiplemeleri vardır.

Son olarak Gülse Birsel’in kaleminden çıkan Jale Atabey’in yönettiği Yalan Dünya adlı dizide başrol oyuncularından birisini, Açılay karakterini canlandırmaktadır.

Disko Kralı tiplemeleri [değiştir]Nahide Ekengil: Türk elektronik-pop müzik şarkıcısı. “Sahibinin Sesi” adında bir elektro-pop şarkısı vardır. 12 yıl önce “Alamazsın Sen Beni” adında halk müziği tarzında bir şarkı yaptığı ortaya yapmıştır. “Pilates” adında bir elektro-pop şarkısı ve bu şarkının türküsü versiyonu da vardır. Kendinden küçük bir kız kardeşi vardır.
Ayla Tanyürek: İsme göre renk analizi yapmaktadır.
Fahriye Soykır: Türk dizi oyuncusudur. Adanada çekilen “Ayrık Otu” adlı dizide oynamıştır. Dizi 13 bölüm stok çekilmiş ancak yayınlanmamıştır.
Şahane Çancı: Hayvan hakları savunucusu. Kürk kullanımına dikkat çekmek için imitasyon deri kullanmaktadır. “Ayırdı Zor” adında bir albüm de yapmıştır. Prensipte estetik operasyonlara karşıdır.
2011 yılında Little Caesars reklam filminde yer almıştır, “Ne’li” adıyla söylediği “Küçük Sezar” şarkısı promosyon CDsi olarak dağıtılmıştır. bkz : Aşkımın Adı Küçük Sezar