144729 - New York’ta dehşetin filmi(CLOVERFIELD)
New York’ta bir canavarın saldırısına tanıklık eden insanların öyküsü bu filmde..
Yapımcılığını “Lost” ve “Alias” gibi televizyon dizilerinin yaratıcısı, “Görevimiz Tehlike 3” ile “Star Trek 11” filmlerinin yönetmeni Jeffrey Jacob Abrams ve Bryan Burk’un üstlendiği korku filminin yönetmenliğini Matt Reeves üstlendi.

Senaryosunu Drew Goddard’ın yazdığı filmde yer alan “canavar”ın tasarımı, James Cameron’ın 2009’da vizyona girmesi beklenen “Avatar” filminden tanınan Neville Page imzasını taşıyor.
Filmin baş rollerinde, yapımcıların daha önce adı duyulmayan ve beyaz perdede görülmeyen oyuncalara yer verilmesi isteği doğrultusunda Lizzy Caplan, Jessica Lucas, T.J. Miller, Michael Stahl-David, Mike Vogel ve Odette Yustman rol aldı.

Görüntü yönetmenliğini Michael Bonvillain, prodüksiyon tasarımlarını Martin Whist, kurgusunu Kevin Stitt, kostüm tasarımlarını Ellen Mirojnick’in yaptığı filmin görsel efektleri Double Negative ve Tippet Stüdyoları tarafından hazırlandı.

New York’ta bir canavarın saldırısına tanıklık eden insanların öyküsünü anlatan film, içerdiği şiddet, korku ve gerilim sebebiyle 13 yaşından küçüklerin izlemesi sakıncalı bulundu.


Fragmanı için Tıkla