3. Akbank Kısa Film Festivali

akbankkisa1501fz3 - 3. Akbank Kısa Film Festivali

9-19 Aralık 2006 tarihleri arasında düzenlenecek Akbank 3. Kısa Film Festivali'nin jüri üyeleri belli oldu. Üç ayrı kategoriden oluşan juride sinema dünyasının önde gelen isimleri yer alıyor. Festival için son başvurular 30 Eylül'de.

Bu yıl 9-19 Aralık 2006 tarihleri arasında gerçekleşecek Akbank 3. Kısa Film Festivali'nin jüri üyeleri belli oldu. Festival, bu yıl sinema dünyası için önemli isimleri biraraya topluyor.

Festival jürisi geçen yıl olduğu gibi üç farklı kategoriden oluşuyor. Geçtiğimiz yıl festivalin yarışmalı bölümüne başvuran 264 filmi izleyen ve "Festival Kısaları" bölümünü oluşturan ön eleme jüri kurulu, bu yıl Festival Koordinatörü ve Yönetmen Selim Evci , yönetmen Hüseyin Karabey ve yönetmen Pelin Esmer'den oluşuyor.

Festivalin 'En İyi Kurmaca Film'ini belirleyecek Kurmaca Kategorisi Jüri Kurulu bu yıl yönetmen Serdar Akar, yönetmen Reha Erdem, oyuncu Serra Yılmaz, İstanbul Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fk. Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ersan İlal, Sabancı Üniversitesi Sanat ve Soyal Bilimler Fk. Öğretim Üyesi Doç.Dr. Hasan Bülent Kahraman ve Akbank Sanat yöneticisi Derya Bigalı'dan oluşuyor.
"En İyi Belgesel Film"i belirleyecek Belgesel Kategorisi Jüri Kurulu'nda ise bu yıl belgesel film yönetmenleri Ertuğrul Karslıoğlu, Can Dündar, Hakan Aytekin, belgesel yapımcısı Coşkun Aral ve sanatçı Prof.Dr. Balkan Naci İstimyeli'den oluşuyor.

Son katılım tarihi 30 Eylül 2006 olarak belirlenen festival yarışmasının sonunda kurmaca ve beglesel dallarında birinci seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından 5 bin YTL ile ödüllendirilecek. Festival başvuru formları ve ayrıntılı bilgi, Akbank Sanat, www.akbankkisafilm.com, www.akbanksanat.com'dan temin edilebilir.