25 dev yapım geliyor!Sinemaseverler, bu yıl içerisinde aralarında ünlü serilerin devam filmlerinin de yer aldığı 25 yeni yapımla tanışacak...

Empire" dergisinin internet sitesinde yer alan derlemeye göre, 2008 dev yapımların yılı olacak. "Indiana Jones", "Narnia Günlükleri", "Mumya", "Harry Potter" gibi filmlerin devam filmlerinin de aralarında yer aldığı 25 yeni yapım şöyle: Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull: Sinema dünyasının maceraperest kahramanı Indiana Jones, 20 yıl aradan sonra beyazperdeye geri dönüyor. Steven Spielberg’ün yönettiği dördüncü "Indiana Jones" filminin yapımcılığını "Yıldız Savaşları-Star Wars" serisinin yönetmeni George Lucas’ın üstleniyor. "Lucasfilm Ltd" tarafından hazırlanan film, 22 Mayıs 2008 tarihinde izleyiciyle buluşacak.

'Kaptan Kırk' ve 'Mr. Spock' geliyor...

Uzay Yolu-Star Trek: Bir dönem izleyiciyi ekran karşısında adeta çivileyen "Uzay Yolu-Star Trek" dizisinin sinema filmi de 25 Aralık 2008’de seyirciyle buluşacak. Yönetmenliğini JJ Abrams’in üstlendiği yapım, Paramount şirketince seyirci karşısına getirilecek. Kaptan James T. Kirk ile Mister Spock’ın gençlik yıllarına giderek uzay boşluğuna uzay mekikleriyle ilk açılmalarını konu edinen film, 115 millyon dolara mal oldu. Filmin kadrosu, Zoe Saldana, Ben Cross, Bruce Greenwood, Simon Pegg, Chris Pine, Zachary Quinto, Winona Ryder, Zoe Saldana, Karl Urban, Anton Yelchin, Eric Bana, Leonard Nimoy, Marlene Forte ve Jimmy Bennett’tan oluşuyor. The Mummy: Tomb of The Dragon Emperor: "Mumya" serisinin yeni filmi, 1 Ağustos 2008 tarihinde izleyici karşısına çıkacak. Toplam bütçesi 100 milyon dolar olan filmin yönetmenliğini Rob Cohen üstlendi. Filmde, Brendan Fraser, Jet Li, Maria Bello, John Hannah, Michelle Yeoh, Anthony Wong, Luke Ford ve Isabella Leong rol aldı.


'Sex and the City' beyazperdede

Sex and The City-The Movie: Ekranlarda bir dönem fırtına gibi esen "Sex and the City" adlı dizinin beyazperde uyarlaması da 30 Mayıs 2008’de gösterime girecek. Sinemaya uyarlanma aşaması oldukça uzun süren ve sonunda dizideki ekibin yeniden buluşmasıyla çekimleri tamamlanan filmin yönetmenliğini Michael Patrick King üstlendi. Senaryosunu da King’in kaleme aldığı filmde, Sarah Jessica Parker, Kim Cattrall, Kristin Davis, Cynthia Nixon, Chris Noth, Jennifer Hudson ve Lynn Cohen rol alıyor. The Incredible Hunk: Yeşil dev Hulk da yeni filmiyle 13 Haziran 2008 tarihinde hayranlarıyla buluşacak. Louis Leterrier’in kamera arkasına geçtiği filmin senaryosu Edward Norton ile Zak Penn’in imzasını taşıyor. Yeşil deve dönüşen bilim adamı Bruce Banner’ı Edward Norton canlandırdırdığı film, ünlü kahramanın, bundan sonraki hayatını Bruce Banner kimliğiyle barış içinde geçirmek ile kalıcı olarak yeşil canavara, yani Incredible Hulk’a dönüşmek arasında kalmasını konu alıyor. Filmde, Norton’a, Liv Tyler, Tim Roth, William Hurt, Tim Blake Nelson, Christina Cabot, Lou Ferrigno, Martin Starr ve Ty Burrell eşlik ediyor. Filmin bütçesi 125 milyon dolar... Narnia Günlükleri: Prens Caspian-The Chronicles of Narnia: Prince Caspian": "Narnia Günlükleri" serisinin yeni filmi, 16 Mayıs 2008 tarihinde gösterime girecek. Walt Disney Pictures ile Walden Media ortak yapımı olan filmin yönetmenliğini Andrew Adamson üstleniyor. Senaryosunu Andrew Adamson, Christopher Markus ve Steve McFeely’nin kaleme aldığı filmde, Georgie Henley, Skandar Keynes, William Moseley, Anna Popplewell, Ben Barnes, Peter Dinklage, Warwick Davis, Vincent Grass, Ken Stott, Pierfrancesco Favino, Sergio Castellitto ve Liam Neeson rol alıyor. Fantastik yapım, 100 milyon dolara mal oldu.

2008 yılında gösterime girecek diğer ilgi çekici yapımlar ise şöyle sıralanıyor...


Hellboy II: The Golden Army

Hancock

Wanted

Iron Man

Blindness

Son of Rambow

Jumper

Get Smart

Frost/Nixon

Burn After Reading

The Dark Knight

Speed Racer

Pineapple Express

The Happening

Valkyrie

Wall-E

Quantum Of Solace

Where The Wild Things Are