2008'in kahramanları...
2008’de bol bol aksiyona ve kahramanlığa tanık olacağız. İşte önümüzdeki yıla damgasını vuracak 'kahramanlar'...

Indiana Jones
Steven Spielberg 18 senenin ardından Indiana Jones efsanesine geri dönüyor. Indiana Jones karakterine dördüncü kez hayat verecek olan Harrison Ford’a yeni filmde Shia LaBeouf, Karen Allen ve Cate Blanchett eşlik edecek. Karen Allen, 12 Haziran 1981’de seyirci önüne çıkan ilk Indiana Jones filmi "Kutsal Hazine Avcıları - Raiders of the Lost Ark" filminde de rol almıştı. “Indiana Jones And The City Of Gods” adlı yeni filmde kampçılı kahramanımız uzaylıların kalıntılarının peşinde koşacak.

Indiana Jones filmleri 14 dalda Oscar adayı olmuş ve 7 dalda da kazanmıştı. Dördüncü Indiana Jones, 21 Mayıs 2008’den itibaren dünya sinemalarında gösterilmeye başlanacak.

Demir Adam

Marvel’in ünlü çizgi kahramanlarından biri daha beyazperdeye transfer oluyor. Çekimleri tamamlanan “Demir Adam”ın oyuncu kadrosunda birbirinden ünlü isimler var. Robert Downey Jr.’ın zırhlara bürüneceği filmde, yakışıklı oyuncuya Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges ve Samuel L. Jackson eşlik ediyor. Filmin kahramanı milyarder silah kaçakçısı Tony Stark, Afganistan’a yaptığı bir gezide bir mayın patlamasında yaralanır. Stark hayatta kalmasını sağlayan, süper güçlere sahip bir zırhlı kıyafet yapar. Bu zırhla beraber “Demir Adam”a dönüşür.

Film 2 Mayıs’ta ABD’de vizyona girecek.


Hulk 2

Yeşil dev ikinci macerası ile karşımıza geliyor. İlk filmde Eric Bana’nın canlandırdığı “Hulk”, ikinci filmde bambaşka bir isimle karşımıza çıkıyor. “Dövüş Kulübü”nden tanıdığımız Edward Norton’ı yeni filmde yeşil dev olarak izleyeceğiz. Sevgilisini ise “Yüzüklerin Efendisi”nin elf güzeli Liv Tyler canlandıracak. Hulk 2, 15 Ağustos’ta vizyona girecek.

Kara Şövalye

Batman efsanesi devam ediyor. 2005’de vizyona giren “Batman Başlıyor”un yönetmeni Christopher Nolan’nın kamera arkasına geçtiği filmde, Bruce Wayne’i ikinci defa Christian Bale canlandırıyor. “Kara Şövalye”de, “Batman” serisinin ünlü kötü adamı Joker’de geri dönüyor. Film, 25 Temmuz’da vizyona girecek.

Hellboy 2, Mumya 3, Prenc Caspian... 2008’de beyazperde de izleyeceğimiz diğer kahraman filmlerinden birkaçı. 2008’de bol bol aksiyona ve kahramanlığa tanık olacağız gibi gözüküyor.