Leatherheads

Filmin başrolünde yer alan George Clooney aynı zamanda yönetmenliğini üstlendi ve senaryo yazarları arasında yer aldı. Leatherheads 1925 yılında Amerikan profesyonel futbol liginin henüz yeni kurulmaya başlandığı bu dönemde profesyonel bir antrenör olan Dodge Connoly'nin hikayesini anlatıyor. Filmde ayrıca John Krasinski, Jonathan Pryce ve Stephen Root gibi isimler de yer alıyor.

Dodge Connoly takımını bar köşelerinden kalabalık stadyumlara taşımaya kararlı olan yakışıklı ve girişken ruhlu futbol kahramanıdır. Takımın sponsorunu kaybetmesi üzerine futbol liginin çöküşün eşiğine geldiğini gören Dodge, ünlü bir kolej futbolu yıldızını kadroya katılması için ikna etmeyi başarır. Takıma yeni katılan Carter Rutherford Amerika’nın harika çocuklarından birisidir. Aynı zamanda 1. Dünya Savaşında Alman askerlerini tek başına geri çekilmeye zorlayan bir savaş kahramanı olarak şöhret yapan Carter, futbol alanındaki eşi benzeri görülmemiş süratiyle ün yapmış yakışıklı bir sporcudur.

Takıma katılan yeni şampiyon her açıdan mükemmel gibi görünmektedir ama kadın gazeteci Lexie Littleton hiç de öyle düşünmez. Daha önce büyük gazetelerde çalışmış olan Lexie, Carter'ın savaş kahramanlığı öyküsünde birtakım boşluklar olduğundan kuşkulanmaktadır. Lexie bu boşlukları doldurmaya ve Carter'ın sırrını ne yapıp edip öğrenmeye kararlıdır. Öte yandan iki takım arkadaşı saha dışında birbirleriyle ciddi bir rekabete girmişlerdir.

Yönetmen: George Clooney

Senaryo : George Clooney, Duncan Brantley

Oyuncular: George Clooney, Renée Zellweger, John Krasinski


http://www.youtube.com/watch?v=Ik68CWaTx78