http://www.youtube.com/watch?v=DeM3k9wNC9cGüneydoğu'da yaşanan terör olaylarını beyazperdeye taşıyan ve yönetmenliğini Levent Semerci'nin üstlendiği sinema filmi fragmanı ile dikkatleri üzerine çekti.
Bir Yüzbaşının komuta ettiği 40 kişilik bir timin hikayesini anlatan ‘Nefes’ 2365 metre yükseklikteki “Karabal” tepesinde bulunan bir röle istasyonunu koruyan askerlerin görevlerini yerine getirirken yaşadıkları acıları ve yaşam mücadelelerini konu alıyor.Hakan Evrensel'in "Güneydoğu'dan Öyküler" adlı eserinden senaryolaştırılan ve Levent Semerci'nin yönetmen koltuğuna oturduğu Nefes, Kurtlar Vadisi'nin tahtına aday.

Çekimleri Antalya Tahtalı Dağı'nda 2 bin 400 metre yükseklikte gerçekleştirilen film için internette şimdiden birçok tartışma grubu oluşturuldu. Yarı belgesel, yarı drama özelliği taşıyan film için ekibin Tahtalı Dağı'nı tercih etmesinin nedeni ise Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile jeopolitik olarak benzer yapıya sahip olması. Filmin öyküsü, Güneydoğu'daki bir sınır karakolunda geçiyor, bu nedenle çekimlerin yapılacağı Tahtalı Dağı'na temsili bir karakol kuruldu. Karakolu koruyacak olan 40 kişiyi oynayacak oyuncular ise Türkiye'nin farklı illerindeki konservatuarlarda okuyan öğrencilerinin arasından seçildi