Türk Sineması'nın usta yönetmenlerinden Erden Kıral, Nurgül Yeşilçay'ın 'Aydanur' adlı bir kasiyeri canlandırdığı 'Vicdan' filminin çekimlerine İzmir'de start verdi. Geçen yıl 'Mutluluk' filmindeki rolüyle 'En İyi Erkek Oyuncu Altın Portakalı'nı kazanan Murat Han'ın Yeşilçay'a eşlik ettiği 'Vicdan'da, Tülin Özen ile Nazan Kesal da yer alıyor.

SEÇİMİMİZ Mİ, YOKSA YAZGI MI?
Küçük kasabalarda yaşayıp, emeğiyle varolmaya çalışan üç kişi arasında geçen tutkulu, acımasız ve karmaşık bir aşkın konu edildiği filmin uygulayıcı yapımcısı ise Cem Özer oldu. Kültür Bakanlığı'nın desteği ve İzmir Büyükşehir, Konak, Balçova belediyelerinin katkılarıyla çekilen 'Vicdan'da; "Başımıza gelenler yaptığımız seçimlerden mi, yoksa yazgımız yüzünden mi?" sorusuna cevap aranıyor. Yapımcılığını Deniz Film Prodüksiyon ile Fono Film'in üstlendiği ve yaklaşık sekiz hafta içinde tamamlanması planlanan 'Vicdan'ın çekimleri; Çiğli, Torbalı, Turgutlu, Konak, Balçova ve Alaçatı'da yapılacak.


Yeşilçay gerçek bir profesyonel!
'Hakkari'de Bir Mevsim' filmiyle 1983 yılında Berlin Film Festivali'nde 'Gümüş Ayı' ödülü alan usta yönetmen Erden Kıral, yeni projesi 'Vicdan'ı İzmir civarındaki kasabalarda çekiyor. Ekibiyle birlikte Ilıca Hotel'de konaklayan Kıral, Nurgül Yeşilçay'ın tam bir profesyonel olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Kendisini tanımaktan dolayı çok şey kazandığımı düşünüyorum. Tek bir düğün sahnesi için Nesrin Topkapı'dan göbek dansı eğitimi aldı."


1adnr7 - 'Vicdan'dan ilk fotoğraflar ....
Nurgül Yeşilçay'ın'Aydanur' adlı bir kasiyeri canlandırdığı filmin düğün sahnesi önceki gün çekildi.


d86f0c20fz5 - 'Vicdan'dan ilk fotoğraflar ....
Murat Han Nurgül Yeşilçay


7310ml2 - 'Vicdan'dan ilk fotoğraflar ....
Nurgül Yeşilçay'ın bacaklarına ağda yaptığı sahneler çok konuşulacak