kungfuafisow0 - Kung Fu Panda

Filmin Künyesi

Vizyon Tarihi : 4 Temmuz 2008
Süresi : 90 dak.
Yönetmen : Mark Osborne, John Stevenson
Tür : Animasyon / Aksiyon / Komedi / Spor
Senaryo : Jack Black, Jonathan Aibel, Glenn Berger
Görüntü Yön. : Yong Duk Jhun
Müzik :
Yapım : 2008, ABD / Çin
Oyuncular : Seth Rogen, Wayne Knight Seslendirenler : Dustin Hoffman, David Cross, Jack Black, Michael Clarke Duncan, Angelina Jolie, Ian McShane, Lucy Liu, Jackie Chan, Randall Duk Kim

Filmin Özeti

Po Barış Vadisi'nde sıradan bir restoranda çalışan bir panda aysısıdır. Po tam bir kung fu hayranıdır fakat vucudunun yapısı ona kung fu sanatının inceliklerini sergileme fırsatı vermez.
Bu arada Barış Vadisi tehdit altındadır. Düşmanlar kapıya dayanmıştır. Efsanelerde anlatıldığına göre bir gün doğacak bir kahraman vadi halkına huzur getirecektir. Fakat vadiyi kurtaracak olan seçilmiş kişinin işeretlerini vadinin en usta kung fu ustalarının hiç biri taşımamaktadır.

Tembelliğiyle ün salmış olan Po bir gün bir yarışma programına katılır ve tesadüf ederi üzerinde kurtarıcının taşıması gereken işeretleri taşıdığı fark edilir. Bu durum karşısında ödvüş sanatları ustaları şok geçirir. vadi sakinleri de şaşkınlık içindedir. Vadinin düşmanlarının kapıya dayanmış olması ve fazla zaman olmaması yüzünden uyuşuk panda ayısı Po'dan en kısa sürede bir kung fu ustası meydana getirmeleri gerekmektedir.

kung fu resim 1 - Kung Fu Panda

kung fu resim 2 - Kung Fu Panda

kung fu resim 3 - Kung Fu Panda

kung fu resim 4 - Kung Fu Panda