Quentin Tarantino'nun yeni projeleri

6716yazitarantino5yf - Tarantino'nun Yeni Projeleri

Quentin Tarantino’yu en son Emmy Ödülleri töreninde izledik. Ünlü yönetmenin gelecek ve beklemede olan projeleri ile ilgili açıklamalarına kısa bir göz atalım.

Mtv’ye verdiği röportajda, son film çalışması Grind House içinde, kendi bölümünün isminin Death Proof olduğunu belirtti. Rodriguez’in filmi Planet Terror’ün daha vahşi ve zombilerle dolu olduğunu söyledi.

Sin City 2’nin yönetimi üzerine isminin çıkmasına karşılık ise, Death Proof ve Planet Terror’ü Rodriguez ile çekebileceklerini, bu durumda her ikisinin de Taxas dolaylarında bulunacaklarını söylüyor. Rodriguez ise, Planet Terror’ü bitirir bitirmez. Sin City 2’nin çekimlerine koşacakmış. Tarantino, kendisine Sin City 2 için bir teklif gelmediğini ama isterlerse birkaç bölüm çekmek istediğini belirtti. Bunun için zamanının olup olmayacağını şu an kendisi de bilemiyor.

Yıllardan beri adı geçen film projesi Inglorious Bastards’ın büyük bölümünün senaryosunu yazdığını belirten Tarantino, bir yıl daha senaryo üzerinde çalışmak istediğini ve altı yıl sonunda Inglorious Bastards’ı bitireceğini açıkladı.

Tarantino, Kill Bill 3 için ise tam on yıl daha beklememiz gerektiğini belirtiyor. Yönetmen, gelinin kızı olan B.B’nin büyümesi ve Uma’nın da, on yıl daha yaşlı olması gerekliliğinde hala ısrarcı.

Tarantino, Vega Brothers projesi için hala bir umut olduğunu belirtti. Vega’ları oynamış aktörlerin yaşlarının ilerlediğini fakat bunun çok büyük bir sorun olmayacağını düşündüğünü açıklayan yönetmen, kendisine biraz daha tutkulu bir öykünün katalizör görevi yapmasının gerektiğini söyledi.