17035 1 - Melekler Şehri mi Büyülü çift mi???Filmin Konusu

.
21. yüzyılın tüm cazibesi, yırtıcılığı, kasveti ve kaosunun içerisinde kariyer peşinde koşan başarılı, çekici ve güzel ama özel hayatında bir o kadar başarıya aç, mutsuz ve kırılgan bir kadın. 19. yüzyılın tüm kuralcılığı, disiplini, görkemi ve romantik büyüsünün içerisinde, uçarı, kurallara başkaldıran, savruk, filozof ruhlu, yenilikçi ve meteliksiz bir asilzade.İlk bakışta Kate ve Leopold’un aslında hiçbir ortak noktaları yok gibi görünse de; hele hele yaşamları arasında 100 yıl gibi ufak bir zaman farkı olduğu göz önüne alınırsa, kaderleri ilginç bir tesadüfle kesişecekti...Stuart’la ilişkilerinin bittiği gerçeğini bir türlü kabul etmek istemeyen Kate (Meg Ryan) ısrarlı arayışlarına bir yanıt alamayınca çareyi Stuart’ın (Liev Schreiber ) evine gitmekte bulur. İlginç kıyafetiyle 19.yy dergi kapaklarından fırlamış bir modeli andıran Leopold’la (Hugh Jackman)tanışması bu sayede olacaktır. Zaman ve mekan karmaşasını henüz atlatamayan Leopold bir de değişen kadın imajıyla karşı karşıya kalınca yaşadıklarının gerçek olduğundan şüphe duymaya başlar. Ancak bilge tavırları ve ileri görüşü sayesinde ortama çabuk ayak uydurur, hatta ilginç tesadüfler sayesinde reklam sektörünün aranılan yıldızlarından biri haline gelir. Bu arada Kate’le aralarındaki yakınlaşmayı ilk başlarda her ikisi de reddetse de, her ne kadar farklı zamanlara ait dahi olsalar birbirleri için yaratıldıklarını anlamaları fazla uzun sürmeyecektir.

Meg Ryan ve Hugh Jackman’ın başrolünü üstlendikleri “Büyülü Çift” New York’ta yaşamlarını ayıran 100 yıllık bir zaman farkına rağmen kaderleri kesişen iki yabancının romantik ve masalsı öyküsü. Kate McKay başarı hırsıyla yanıp tutuşan çağdaş bir iş kadını, Leopold ise 1800’lü yılların asilzadesi 3. Albany Dükü. Onun zamanında kadınlar ve erkekler birer hanımefendi ve beyefendi gibi davranırlar, toplumsal kurallara değer verirler, hele aşk söz konusu olduğunda hepsi ince ruhlu birer şair kesilirlerdi. Günümüzün dijital çağında ise kadın erkek ilişkileri, yaşamın kendisi gibi bir çırpıda ve özensiz birlikteliklere dönüşmüş, romantizm ve nezaket sırtını yaslamış olanlara seyirci kalırken yerini telaş ve sıradanlığa bırakmıştı. 21.yüzyılın gerçekçiliği 19. yüzyılın romantizmi karşısında ne yapacaktı, aşk aradaki bu anlayış farkının üstesinden gelebilecek miydi?

cityofangels melekler sehri - Melekler Şehri mi Büyülü çift mi???

Los Angeles'da görevli, yorulmak bilmez bir melek olan Seth (Nicholas Cage), tamamen bilimsel düsünen, ancak ortada belli bir neden yokken bir hastasini kaybedince, kendisine güveni oldukça sarsilan bir kalp cerrahi olan Dr. Maggie Rice (Meg Ryan) ile karsilasiyor. Seth hastane odasinda ölen adama yardim etmek için bulunsa da, birden Maggie'nin çekiciligine kapiliyor ve yasadigi bu özgüvensizligi asmak konusunda ona yardim etmek istiyor. Daha sonra genç doktora asik olunca, bu gözlemledigi ancak yasayamadigi dünyada var olmak istiyor. Seth, Maggie'yi kendisine çekip büyülüyor, ancak birbirlerine olan tutkulari derinlestikçe Maggie, geçmisi dahi olmayan bu mükemmel yabanciyi sevmenin ne kadar akla uygun ve saglikli oldugunu sorgulamaya basliyor. Ask bu iki insanin da 'normal' hayatlarini birakmalarina degecek kadar degerli mi ?