Elisha Cuthbert ile yapılan mükemmel söyleşi........

---
548 - Elisha Cuthbert ile yapılan mükemmel söyleşi........C56404Elisha Cuthbert Posters - Elisha Cuthbert ile yapılan mükemmel söyleşi........[


-------
Elisha Cuthbert:
Bir süper ]mhraman filminde oynamak istiyorum...

---
Elisha Cuthbert, Dehşet Oefos/'ndaki dört aya uzayan çekimine rağmen, çantasına iki filmi daha koymuş bile: Christian Sla-ter ile başrolü paylaştığı ve bir kötürümü canlandırdığı sıra dışı dram He WasA OuietMan ile 2001 tarihli hit bir Kore filminin yeniden çevrimi olan romantik komedi MySassy G/r/. 24 yaşındaki yıl*dız, aynı zamanda animasyon filmi Çat Tale'ln de seslendirme kadrosunda.
Kaçırılmış, uyuşturulmuş, sadistçe işkencelere maruz kal*mış... Captivity /Dehşet Odos/'nda canlandırdığınız karak*ter, tam anlamıyla feleğin çemberinden geçiyor... Çekimler zorlu geçmiş olmalı?
Aslında filmin bitmiş hali çekimlerdekinden çok daha feci görünüyor. Filmde beni en çok zorlayan bölüm, odada kumla kaplandığım sahne oldu. Kum her yere doluyordu. Orada "rol yapma"ma olanak ya da gerek yoktu; çünkü kum akıp duruyor, kendi bildiğini okuyordu.
---------
Filmin vahşet dolu afişi yüzünden ABD'de epey gürültü koptu. Bu sizi şaşırttı mı?
Biraz. Bence bu, ana karakterin kadın olmasından kaynaklandı — erkek olsaydı insanlar bunu çok cid*diye almazlardı. İnsanlara fazlasıyla korkutucu gele*cek bir görüntüyü kullanmak tuhaf aslında. Ama sanıyorum istenilen sonucu elde ettik.
---
Sizce Captivity, Hostel ve Paradise Lost gibi "işkence por-nosu" türünde bir film mi?
Hoste/'i izlemedim ama filmde çıplaklığın epeyce ön planda olduğunu işittim; Captivity'de böyle birşey yok. Karakterin cinselliğinden ziyade mücadelesi önemli. Çoğu korku filminde ilk öldürülen kız, en önce çıplak kalan kızdır. Biz bu tür kurallara bağlı kalmadık.
--
Copt/V/ty'de canlandırdığınız karakter, ünlü olduğu için hedef seçiliyor. Halkın gözü önünde olmak, daha korunma*sız hissetmenize neden oluyor mu?
Mahremiyetinizi etkiliyor elbette. Söyleşilerde, seyahatlerde kendiniz hakkında gereğinden fazla şey anlatma eğiliminde oluyorsunuz. Yakın zaman önce Ulusal Hokey Lig'i için bir blog yazdım, bugü*ne dek yaptığım en kişisel şeylerden biriydi bu. Fazla göz önünde olmamaya özen gösteriyorum.
---
"Kişisel cehennem" fikri film için bir çıkış noktası. Size göre "kişisel cehennem" nasıl bir şey?
Kişiyi kısıtlayan hiçbir şeyi sevmiyorum. Biraz kontrol manyağıyım, bu yüzden bana işlerin kendi kontrolüm dışında olduğunu hissettirecek her şey beni rahatsız eder. Ama tabii kimi zaman bazı şey*lerin kontrolümüz dışında olması da iyidir.
---
House o/lVox'de rol almanızın üzerinden çok geçmedi. Korku filmleri hayranı mısınız?Özellikle hayranı olduğum bir film türü yoksa da,
çeşitli travmatik deneyimlerden geçen ve bunların üstesinden gelebilen karakterler beni cezbediyor. Ama daha onuncu dakikada sizi pestile çeviren korku filmlerinde rol almak çok da tercihim değil.
---
Geçmişte Lois Lane, Mary Jane, Susan Storm gibi rolleri canlandırmak amacıyla seçmelere katıldınız... Bir çizgi-roman uyarlamasında oynamaya istekli olmalısınız?
Evet, kesinlikle. Bir süperkahraman filminde rol almak istiyorum, bunu yapabilecek güçte olduğumu düşünüyorum! Söz ettiğiniz rolleri istemediğimi söylemem yalan olur, ama kaybettiğim her rolün canımı sıkmasına izin verecek olsam şu an akıl has*tanesinde olurdum. Bu anlamda pek rekabetçi deği*lim. Umuyorum ki günün birinde, tipik "tehlikedeki çizgiroman kahramanı genç kız "dan daha agresif, üstün bir karakteri canlandırma olanağı bulacağım.
---
Neşeli rollerle pek ilgilenmiyor gibisiniz...
Daha yeni bir romantik komedide rol aldım [My Sassy Gır/]. Ama bu filmde bile canlandırdığım karakter çılgının teki; filmin sonunda esas oğlanın elde edeceği klasik kızlardan biri değil. Normalde bir romantik komedide rol almayı düşünmem ama bu karakterin ilginç bir yanı var.
---
He WasA Quiet Mon'de de bir kötürümü canlandırıyorsunuz.
Uzun zamandır tek bir iyi senaryo geçmemişti elime, umutsuzluğa kapılmıştım. Ama bu senaryoyu çok sevdim. Yapımcılar bana bir tekerlekli sandalye gönderdiler ve günde yaklaşık 13 saatimi onun üze*rinde geçirdim. Kendimi bitkin his set sem de, böyle bir karakteri canlandırmaktan büyük keyif aldım.
--
Sırada bir 24 filmi var mı?
Kesinlikle olasılık dahilinde. Ama bu, Kiefer'm rolü bir daha kabul edip etmemesine bağlı! Zavallı, yıl*lardır Jack Bauer'in yükünü taşımaktan yorgun düştü. Eğer kabul ederse harika olacaktır.
----
Yani siz de rol almak istersiniz?
Evet. İzleyici, Kim karakterini izlemeyi seviyor, ama o biraz çaylak. Filmde yine böyle olmasını iste*mem. 3 yıl önce onun Jack'in partneri olmasını ve düşmanlarının canına okumasını istemiştim ama yapımcılar, "Gerçekçi olmamız gerek" dediler. Eğer film projesi hayata geçer de Kim orada böyle bir karakter olursa, onu yeniden canlandırmayı çok isterim................