ABD Başkanı George Bush’un yaşamını konu alan ve Oscarlı yönetmen Oliver Stone tarafından çekilen “W” 17 Ekim’de ABD’de sinemalarda olacak.

Oscarlı yönetmen Oliver Stone, yine oldukça iddialı bir yapımla sinemaseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bush’un yaşamını konu alan filmin, 17 Ekim’de gösterime girmesi planlanıyor. Filmde Bush’u Josh Brolin canlandıracak.

Daha önce Büyük İskender, Richard Nixon gibi liderleri anlatan, Fidel Castro ile belgesel formatında bir sohbet gerçekleştiren ünlü yönetmen Oliver Stone bu kez de bir başka tartışmalı lider George W. Bush’un hayatını anlatıyor. Kariyeri boyunca hep tartışmalı filmler imza atan Stone, Vietnam savaşı, John F. Kennedy’nin vurulması ve 11 Eylül saldırıları gibi tartışmalı konularla ilgili tartışılan filmler yaptı.

‘W’de tarafsız bir Bush potresi çizmeye çalıştığını söyleyen Stone, filminde “Bush’un asi ve alkolik bir gençken nasıl dünyanın en güçlü adamı haline geldiği” sorusuna yanıt aradığını belirtti.

Senaryosunu Stanley Weiser’in yazdığı filmde Bush’un yakın çevresindeki insanların yanında Saddam Hüseyin, Vladimir Putin, Tony Blair gibi dünya liderleri de yer alıyor.