ikigenckiz - 2 Genç Kız

Yönetmen: Kutluğ Ataman

Senaryo: Kutluğ Ataman, Perihan Mağden

Oyuncular: Hülya Avşar, Feride Çetin, Vildan Atasever, Tuğçe Tamer, Gönen Bozbey

Filmin Türü: Drama

Orijinal Adı: 2 Genç Kız

Yapımcı Firma: Yalan Dünya Film Yapım

Yapım Yılı: 2004

Yapım Ülkesi: Türkiye

Orijinal Dili :TürkçeFilmin Konusu

Handan (Vildan Atasever) ve Behiye (Feride Çetin) tesadüfen tanışan ve tanıştıkları anda sıkı fıkı dost olan iki genç kızdır. İstanbul’un farklı bölgelerinde yaşayan ve farklı sosyal sınıflardan gelen Handan ve Behiye, bulundukları durumdan bıkmış ve hayatlarını değiştirmek istemektedirler.

Handan’ın annesi Leman (Hülya Avşar) ise 35 yaşlarında güzel, alımlı bir kadındır. Kendisine ve kızına bakmak için metreslik yaparak geçinmektedir. Behiye’yi Handan’dan kıskanmaya başlayan Leman, bu arkadaşlığı kendince engellemeye çalışır.

Handan’nın amacı kendisini ve annesini seneler önce terk eden, Avustralya’da yaşayan babasının yanına gitmektir. Asi tavırlarıyla dikkatleri üzerine çekmeye çalışan ve dar gelirli bir ailenin kızı olan Behiye de kendisine bir yol arkadaşı bulduğunu düşünerek, hayal ederek planında Handan’a yardım eder.

2 Genç Kız, 18 yaşlarındaki akıllı, sert, çevresine karşı öfkeli ve yalnız bir genç kız olan Behiye ile güzel, göz alıcı, sıcak, sevgi dolu, yumuşak Handan’ın bir kaçış öyküsü.