Superman, Batman, Flash, Wonder Woman gibi süper kahramanların bir arada yer aldığı ünlü çizgi roman ‘Justice League of America’ sinemaya uyarlanıyor.

Birçok kez uyarlanması gündeme gelen ama daha önce iptal edilen ABD’li süper kahramanların oluşturduğu “Justice League of America” sonunda sinemaya uyarlanıyor...

DC Comics’in ünlü süper kahramanlarının yer aldığı Justice League of America’nın çekimleri 2009’da başlıyor. Türkçe de anlamı “Amerikan Adalet Ligi” olan çizgi roman “Justice League: Mortal” adıyla sinemalara gelecek.

Çizgi dizisi ülkemizde de gösterilen Superman’in liderlik yaptığı “Justice League of America” grubun diğer kahramanları Batman, Martian Manhunter, Wonder Woman, Flash, Green Lantern, Aquaman, Green Arrow, Atom, Hawkman, Black Canary, Captain Marvel ve Plastic Man. Çizgi roman tarihinin süper kötüleri de (Penguen, Joker, Lex Luthor gibi...) “Justice League of America”nın baş düşmanları.

2011’de gösterime girecek olan filmin yönetmenliğini George Miller üstleniyor. En son “Neşeli Ayaklar- Happy Feat” adlı animasyon filmi gösterime giren Miller “Mad Max” filmleri ile biliniyor.