poster - What the Bleep do we Know? - Ne Biliyoruz ki?

Gündelik yaşamın sırları aralanıyor

Neden sürekli aynı hataları yapıp duruyoruz? Birbirine benzeyen ilişkiler yaşıyor; tekrar tekrar aynı işlere girip çıkıyoruz? Çevremizi dolduran sonsuz seçenek arasından nasıl oluyor da hep aynı türden gerçeklikleri üretiyoruz?

İzleyeni düşünce alışkanlıklarını kırmaya zorlayan; farklı bir bakış, denenmemiş bir düşüme biçimi talep eden 'Ne Biliyoruz ki?' çarpıcı özel efektleriyle dikkat çeken, belgeselle kurmaca arasında gidip gelen bir film… Kopernik'ten önce hayal bile edilemeyen bir düşünme biçimi bu. 'Ne Biliyoruz ki?' düşünsel süreçler ve algısal sıçramalar yaşayan bireyin, kendisini hiçbir şeyin değişmez olmadığı, her düşüncenin gerçekliği dönüştürdüğü kuantum dünyasında buluşunu film diliyle anlatıyor.

01 - What the Bleep do we Know? - Ne Biliyoruz ki?02 - What the Bleep do we Know? - Ne Biliyoruz ki?

Boşanmış bir fotoğrafçı olan Amanda’nın içsel yolculuğu çevresinde gelişen 'Ne Biliyoruz ki?', rastlantısal karşılaşmalar ve açıklanamazmış gibi görülen olaylarla dolu fantastik bir 'Alice Harikalar Ülkesinde' hikayesi. Gündelik yaşamının ardındaki gerçekler aydınlandıkça Amanda, hepimizce normal, olağan görünen gerçekliğin arkasına gizlenmiş kuantum dünyasının sırlarını keşfetmeye başlıyor. Dünyanın önde gelen fizikçilerinin de yardımıyla hayatını yorumlamaya, anlamaya çalışan Amanda, bu yolculuk sayesinde, dünyaya üstünkörü değil de dikkatle baktığında, yaşamının tümüyle değişebileceğini kavrıyor…


03 - What the Bleep do we Know? - Ne Biliyoruz ki?04 - What the Bleep do we Know? - Ne Biliyoruz ki?


What the Bleep do we Know?

Vizyona Giriş Tarihi
17.03.2006

Türü
Dram


Ülke
ABD


Süresi ve Yapım Yılı
109 dakika - 2004


Yönetmeni
William Arntz, Betsy Chasse, Mark Vicente


Oyuncular
Marlee Matlin
Elaine Hendrix
Barry NewmanRobert Bailey Jr.
John Ross Bowie


Senaryo
William Arntz, Betsy Chasse, Mark Vicente


Müzik
Christopher Franke


Görüntü Yönetmeni
David Bridges, Mark Vicente