VALİ" FİLMİ DENİZLİ'DE ÇEKİLECEK


Denizli'ye Gelen Koliba Film'in Sahibi ve KöGoogle Page Rankingü Dizisinin Yapımcısı Ata Türkoğlu, Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Son Zamanlarını Anlatan "Vali" İsmini Verecekleri Bir Sinema Filmini Çekmeye Hazırlandıklarını Söyledi.Denizli'ye gelen Koliba Film'in sahibi ve KöGoogle Page Rankingü dizisinin yapımcısı Ata Türkoğlu, merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun son zamanlarını anlatan "Vali" ismini verecekleri bir sinema filmini çekmeye hazırlandıklarını söyledi.
Bir dizi ziyaret için Denizli'ye gelen "KöGoogle Page Rankingü" dizisinin yapımcısı Ata Türkoğlu, Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer'i ziyaret etti. DTO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer de, ziyaretlerinden dolayı Ata Türkoğlu'na teşekkür ederek DTO'nun bir plaketini verdi.


Koliba Film'in sahibi Ata Türkoğlu, "KöGoogle Page Rankingü" dizisinin sonuna yaklaştıklarını söyleyerek, "KöGoogle Page Rankingü dizisinin 65. bölümü final bölümü olacak. Dizi, tüm Türkiye'de çok izlendiği için her ilden destek telefonları alıyoruz. Artık dizinin son zamanlarına geldik" dedi.

Türkoğlu, merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Erzincan'da yaptığı valilik dönemini anlatan dizinin ardından Yazıcıoğlu'nun son zamanlarını da beyaz perdeye aktaracaklarını söyledi. Filmin çekimlerini Denizli'de yapacaklarını söyleyen Ata Türkoğlu, "KöGoogle Page Rankingü dizisinin ardından 'Vali' isimli sinema filmi çekeceğiz. Sinema filminin çekimleri Denizli, İstanbul ve Ankara'da olacak. Denizli'deki tüm kurum ve kuruluşlar filmin çekimleri için bize destek olacaklarını söyledi. Denizli Valisi Yavuz Erkmen de desteklerini esirgemeyeceklerini söyledi. 15 Temmuz'da filmin ön hazırlıklarına başlayacağız. Ağustos ayında da çekim başlayacak. Eylül ayından sonra çekimleri bitirmeyi planlıyoruz. Aralık ya da Ocak ayı gibi film vizyona girecek. Başrolde merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nu Erdal Beşikçioğlu canlandıracak. Filmin yönetmeni Çağatay Tosun. Diğer oyuncuları çekimlere başlamadan önce açıklayacağız. Bu film sorumluluğu olan bir film, izlenme rekorları kırma gibi bir düşüncemiz yok."--------

Ocak'ta Sinemalarda...

Süper Vali’yi Erdal Beşikçioğlu’nun canlandıracağı filmde, Uğur Polat, İsmail Hacıoğlu, Şemsi İnkaya, Şebnem Dönmez, Hakan Boyav, Özgür Çevik, Ayşegül Ünsal ve Gökhan Soylu rol alacak. Yapımcılığını KOLİBA FİLM/ Ata Türkoğlu, yönetmenliğini M. Çağatay Tosun’un üstleneceği VALİ’nin müziklerini ise Gökhan Kırdar/LOOPUS hazırladı.

Vali’yi yeni görev yeri Denizli’de farklı sorunlar, farklı tehlikeler ama aynı hedef ve aynı ülkü bekliyor: VATANA VE HALKA HİZMET... O, yeri geldiğinde canı pahasına, halkına ve devletine hizmet etmiş, sağlam karakteri, güçlü iradesi, sıradışı fikirleri ve enerjisiyle insanların güvenini kazanmış bir Vali...

VALİ'de, yeniçağ dünyasında, gizli ya da açık biçimde sergilenen politik oyunlar-komplolar ve uluslararası ilişkiler çıkar noktasında yer alan enerji meselesi de irdeleniyor. Sinemaseverler, Vali’de, Türkiye üzerine oynanan oyunlar ve bu oyunu bozmak isteyen vatansever karakterlerin mücadelesine tanık olarak Türk tarihinin son dönemlerinde yaşanan ibret veren olayların perde arkasını, hala çözülemeyen sır ölümlerin esrarını ve yüzyıllar boyu ülkemizin karşı karşıya olduğu entrikaların kaynağını öğrenecekler.