Kars'ta başladı, Norveç'te son bulacak
Mahsun Krımızıgül'ün ikinci filmi "Güneşi Gördüm" 12 Mart'ta vizyonda
guneskkutut - Güneşi Gördüm (Mahsun Kırmızıgül) 12 Mart 2009 da Vizyonda
İlk filmi ''Beyaz Melek'' ile izlenme rekorları kıran Mahsun Kırmızıgül'ün ikinci kez kamera arkasına geçtiği ''Güneşi Gördüm'' 12 Mart 2009'da sinemaseverlerle buluşacak.
Mahsun Kırmızıgül'ün senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini de üstlendiği ''Güneşi Gördüm'' filminde, Ali Sürmeli, Ali Tutal, Alper Kul, Altan Erkekli, Buğra Gülsoy, Cemal Toktaş, Cezmi Baskın, Cihat Tamer, Demet Evgar, Deniz Oral, Emre Kınay, Erol Demiröz, Erol Günaydın, Gülhan Tekin, Hande Subaşı, Itır Esen, Kamil Sönmez, Macit Sonkan, Mahsun Kırmızıgül, Menderes Samancılar, Murat Ünalmış, Nurseli İdiz, Sarp Apak, Cem Aksakal, Şerif Sezer, Yıldız Kültür, Yiğit Özşener, Zafer Ergin ile çocuk oyuncular Aleyna Kala, Aslıhan Kapanşahin, Cansu Aktay ve Tuğse Gökhan rol aldı.
Kars'ta 200 kişilik bir ekiple 2400 metre yükseklikte bir sınır köyünde devam edilen filmin çekimleri İstanbul ve Danimarka'da sürecek, Norveç'te son bulacak. 3 bin 600 parça kostümün kullanılacağı filmde, yerli ve yabancı toplam 2 bin figüran görev alacak.
Yapımcılığını Murat Tokat'ın üstlendiği ve çeşitli sosyal kategorideki çocukların dramını konu alan filmde, 6 çocuk üzerinden yola çıkılarak Türkiye'de zorda kalan milyonlarca çocuğun sessiz çığlıkları yansıtılacak. Tüm olumsuzluklara rağmen umut kapısını hep açık tutan filmin kahramanları, gerçek hikayelerden yola çıkarak sinema perdesinde hayat bulacak.
AA