Best Movie Deaths of 2008

Cinema Blend 2008 yılında izlediğimiz filmlerdeki unutulmaz ölüm sahnelerini bir araya getirmiş ve izlemeyenleri şok edecek bir tablo ortaya çıkmış. Bizden uyarması.

1. Damien Cockburn (Steve Coogan), Tropic Thunder

Harika ve tamamen çılgın anlarla dolu filmde, yönetmen Damien Cockburn mayına basarak öldüğünde, aptal aktörlerin bunun gerçek bir film olduğunu anlamaları uzun sürmez.

2. Fox (Angelina Jolie), Wanted

Eğer ölümcül yetenekleriniz varsa ve kendinizi harcamak istiyorsanız, neden odadaki herkesi yanınızda götürmüyorsunuz?

3. Carol (Rosie Perez), Pineapple Express

O ambarda çatışmalar ve patlamalarla ölenleri takip etmek bile yeterince zor, ama Rosie Perez arabayla ezilirken, onun acısına yakın çekim bakıyoruz. Gittiğine neredeyse üzülüyorduk, ama aynı anda histerik olarak gülüyorduk.

4. Walt Kowalski (Clint Eastwood), Gran Torino

Bu adam beyazperdede ne kadar kurşun yemiştir Allah bilir, ama hiçbiri Walt'un mahallenin iyiliği için kurşun yiyip bir çok hayatı kurtarması kadar anlamlı değildi.

5. Benjamin Button (Brad Pitt), The Curious Case of Benjamin Button

Çok harika değil ama bebek Benjamin'in son nefesini eşsizce verişi akılda kalıcı. Cate Blanchett'in karakteri Daisy, o noktada yaşlı bir kadın, üzüntüyü ikiye katlıyor.

6. Yvonne (Karin Bergquist), Let the Right One In

Kahramanımız Eli tarafından vampire dönüştürüldükten sonra, ev kedileri tarafından uğradığı saldırıdan kurtuluyor. Ama günışığı bu vampire çok fazla. Kıvılcımlı alacakaranlık vampirlerini boşverin, alevler içinde kalmak ölüme giden tek yol.

7. Brad (John Hensley), Teeth

Kahraman Dawn'a hayatı boyunca cinsel tacizde bulundu, üvey kardeşi olmasına rağmen. Ama Dawn vagina dentata'yı ("aşağıdaki dişler") keşfettiği zaman, nasıl intikam alacağını çözmüştü. Köpeğin "ondan" bir parça alması bile iğrençti.

8. Central Park'taki herkes, The Happening

Pekala, bu filmde başka her şey berbattı. Ama açılış sahnesinde, Central Park'taki herkesin ölmeye başlaması, olayı kurtarıyordu. Korkutucu ve etkili.

9. Strawberry Fields (Gemma Arterton), Quantum of Solace

Tabii sadece Goldfinger'a bir hürmet, ama nasıl hürmet. Petrolle kaplı olmasına rağmen, petrol komplonun merkezi olmamasına rağmen, Arterton harika görünüyordu ve anında bir simge oldu.

10. isimsiz serseri (Brady Corbet), Funny Games

Bu ucuz, sadist filmin her dakikasından nefret ettim, ama bir keyifli an geldi ki, o da Naomi Watts'ın patlayıp işkencecilerini öldürmesiydi. Sonra Michael Pitt bir kumanda aldı, filmi geri sardı ve Corbet'i hayata döndürdü. Kahretsin, bu filmden nefret ettim.

Kaynak: Sinemaestro