People's Choice Awards sahiplerini buldu. 5 dalda ödül kazanan 'Kara Şövalye' (The Dark Knight) filmi gecenin yıldızıydı.

ABD'de her yıl düzenlenen People's Choice Awards'u (Halkın Seçimleri Ödülleri) kazananlar belli oldu. Bu yıl 35'incisi yapılan ödül töreninde 'The Dark Knight' (Kara Şövalye) filmi 5 dalda ödül kazandı.

Diğer ödüller
İnternet aracılığıyla yapılan oylamada reality show, televizyon ve müzik kategorilerinde ise "Dancing with the Stars" en iyi reality show, Ellen DeGeneres en iyi talk show sunucusu, "WALL-E" en beğenilen aile filmi, Chris Brown en beğenilen erkek şarkıcı ödüllerini aldı.

Magazin basınının ilgi odağı Brad Pitt en sevilen oyuncu ve Angelina Jolie de en sevilen kadın aksiyon yıldızı dallarında ödüle layık görüldü.

Will Smith en iyi erkek film yıldızı ve en iyi erkek aksiyon yıldızı dallarında, Reese Witherspoon da en iyi kadın film yıldızı dalında ödül kazandı.

En iyi komedi filmi dalında "27 Dresses", en iyi drama filmi ve en iyi bağımsız film dalında "The Secret Life of Bees" gecede ödül kazanan filmler arasında yerlerini aldı.

Televizyon dizileri arasında drama dalında "House", komedi dalında "Two and a Half Men", animasyon komedi dalında "The Simpsons" ödül kazandı.