2127 - İz / ScarOvid isimli küçük Kolorado kasabasında yaşayan cenaze levazımatçısı Ernie Bishop’ın hikayesi hiçbir zaman hafızalardan silinemeyecektir. Kasaba halkı onaltı sene önce yaşanan vahşet dolu bu efsaneden hiçbir zaman kurtulamayacaktır.


Kasabanın cenaze levazımatçısı Ernie Bishop kaçırdığı gençleri morgun bodrum katında ölülerin muhafaza edildiği çekmecelerde saklayarak, akla hayale gelmeyen işkencelerde bulunur. İşkence ile bu masum gençlerin vücutlarında açtığı yaraları kurbanlarına küçük bir ayna kullanarak gösteren caninin kasaba halkının ruhunda açtığı yaralar ise asla kapanmaz. Bishop’un kurbanlarından biri olan Joan Burrows, Bishop’u öldürerek morgtan kaçmayı başarır. Artık O kasabanın kahramanıdır.


Bu yaşananlardan sonra Joan kasabayı ve yaşananları geride bırakarak Denver’a yerleşir ve başarılı bir gayrimenkul danışmanı olarak hayatına devam eder… Onaltı yıl sonra yeğeni Olympia’nın mezuniyeti için kasabaya geri dönen Joan ile birlikte Bishop efsanesi de tekrar canlanır. Özellikle Olympia’nın arkadaşları teker teker yok olmakta ve cani geride tüyler ürpertici ipuçları bırakmaktadır. Joan önceleri Bishop’un geri döndüğünü düşünerek aklını kaçırma noktasına gelir. Ancak Olympia’da ortadan kaybolunca, Joan tüm bunları geride bırakarak tek başına katilin peşine düşer. Ancak gelişen olaylar, rastlantılar ve ipuçları Joan’u zanlı olarak göstermektedir.


Yönetmen
Jed Weintrob

Senaryo
Zack Ford

Oyuncular
Angela Bettis
Kirby Bliss Blanton
Devon Graye
Ben Cotton
Christopher Titus
Brittney Wilson

Tür
Gerilim - Korku - Suç
Görüntü Yönetmeni
Toshiaki Ozawa

Müzik
Roger Neill

Gösterim Tarihi
16 Ocak 2009 Cuma
Ülke
ABD
Yıl
2007
Sure
90 dakika