Oscar Ödülleri'nden hemen önce sinema dünyasının en kötülerine verilen Altın Ahududu Ödülleri'nin (Razzie Awards) bu yılki adayları belli oldu.

Mike Myers'ın senaryosunu yazıp oynadığı "The Love Guru" adlı komedi filmi aralarında en kötü film ve en kötü oyuncunun da bulunduğu 7 dalda ödüllere aday gösterildi.

Diğer en kötü film adayları arasında Jason Friedberg'in yönettiği "Disaster Movie" bulunuyor. Filmde, Matt Lander, Kim Kardashian, Carmen Electra, Nicole Parker, Tony Cox, Crista Flanagan, Ian White ile Vanessa Minnillo rol alıyor. Film, kasırga, deprem gibi her türlü doğal felaketin yaşandığı bir gecede hayatta kalmaya çabalayan 20'li yaşlardaki bir grup gencin başına gelenler anlatılıyor.

Carmen Electra'nın oynadığı "Meet the Spartans", "The Happening" ve Paris Hilton'ın romantik komedisi "The Hottie & the Nottie" ve fantastik "In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale" filmleri de adaylar arasında.

En kötü kadın oyuncu dalında Paris Hilton ve Cameron Diaz, en kötü erkek oyuncu dalında ise Eddie Murphy, Oscar ödüllü Al Pacino bulunuyor.

En kötü yönetmen dalında da "In the Name of the King" filmiyle Uwe Boll aday gösterildi.

Altın Ahududu ödüllerini kazananlar Oscar ödüllerinin verilmesinden bir gün önce 21 Şubatta açıklanacak.