Sinemalarda bugün vizyona giren My Bloody Valentine 3D (Sevgililer Günü Katliamı 3D), yakın zamanda sayısı hızla artacak, üç boyutlu sinema anlayışı ile çekilmiş filmlere bir örnek.

Üç boyutlu sinema alanında farklı teknolojiler mevcut. En çok bilineni kırmızı / yeşil gözlükleri ile bilinen ve iki projektör kullanarak sunulan versiyonu.

Daha yeni ve gelişmiş bir teknoloji ise Real D 3D (ya da Disney Digital 3-D). Real D 3D, alternatif 3D sinema sistemlerinden farklı olarak, üst kalitede 2D ve 3D içerik gösterebilen sadece bir adet dijital projektör ve sunucu kullanır. Sağ ve sol görüntüler, çok yüksek bir hızda, saniyede 144 kare olarak, sırasıyla perdeye yansıtılır. Her karede sağ ve sol göz için görüntü olarak değişirken, bu iki görüntünün birleşmesi, Real D 3D Sinema sisteminin ışığın yönünü değiştirerek Real D 3D Sinema gözlükleriyle buluşturması ile sağlanır. Ekrandaki sağ ve sol görüntülerin beyinde birleşmesi ve derinlik algısının gerçekleşmesini sağlayan özel Real D 3D gözlükleri, geleneksel kırmızı-yeşil anaglif gözlüklerden farklı, rahat ve polarize filtreli gözlükler. Bir örneğini aşağıda görebilirsiniz. Real D 3D sinema sistemi, şu an için ülkemizde Cinebonus sinemalarında mevcut. Real D sinema sisteminin Disney versiyonu, Disney Digital 3-D olarak adlandırılıyor.