Fakülte

Yönetmen
Robert Rodriguez
Senaryo
Kevin Williamson
David Wechter
Bruce Kimmel
Görüntü Yönetmeni
Enrique Chediak
Müzik
Marco Beltrami
Yapım
1998 Amerikan yapımı 104 dakika
Türü
Korku-Gerilimfakultepl2 - Fakülte

Konu : Film Amerikadan sonra, Türkiyede de teenage korku filmi diye adlandırılan film türünde. Filmde okuldaki hocalarının uzaylı olduğundan şüphe eden gençler, daha sonra gerçekten hocalarının uzaylı olduklarına tanık olurlar. Harrington Lisesi artık kötü uzaylıların kontrolü altındadır. Fakat bizim kahramanlarımız bunu değiştirmek için ellerinden geleni yapacaklardır.

Oyuncular- Karakterler
Elijah Wood
Casey Connor
Robert Patrick
Koç Willis
Laura Harris
Mary Beth
Josh Hartnett
Zeke
Shawn Hatosy
Stan
Salma Hayek
Hemşire Harper
Famke Janssen
Miss Burke


Yorum : Film Desperado ve Günbatımından Şafağa gibi filmlerin yönetmeni Robert Rodriguez'in son filmi. Senaryo yazarlarından bir tanesi ise Çığlık (Scream) filminin yazarı Kevin Williamson. Filmde dikkati çeken noktalar Rodriquez'in çekimleri ve Robert Patrick'in muhteşem kötü adam tiplemeleri.

Film, Don Siegel'in 1956 yapımı Invasion of the Body Snatchers filmini izleyenler yada aynı filmin başka yönetmenler tarafından çekilmiş biçimlerini izleyenler için bayağı gelecektir. Özellikle sonu çok kısa bir şekilde biten Fakülte, Rodriquez ve Patrick sayesinde izlenebilir hale geliyor. Filmdeki diğer oyuncular yıldızı yavaş yavaş parlayan genç oyuncu Elijah Wood ve Halloween: H20'nin başrol oyuncularından Josh Hartnett.