Hayvan (The Animal)

Yönetmen
Luke Greenfield
Senaryo
Tom Brady
Rob Schneider
Görüntü Yönetmeni
Peter Lyons Collister
Müzik
Teddy Castellucci
Yapım
2001 Amerikan Yapımı
84 dakika
Türü
Komedi


animalpos - Hayvan

Konu : Kendi halinde bir polis olan Marvin her zaman ünlü biri olmanın hayalini kurmaktadır. Bir silahlı soygun sırasında geçirdiği araba kazası ile ölümün eşiğine gelir. Tam bu sırada garip deneylerde bulunan biri olan Doktor Wilder, Marvin'i kurtarır ve değişik hayvanlardan aldığı organları transplantasyon yöntemi ile Marvin'in vicuduna yerleştirir.

Tekrar eski sağlığına kavuşan Marvin vücudunda hayvan organları taşıdığından habersizdir. Ancak duyularındaki ve hislerindeki hayvansal değişmeler yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlar. Sevgilsi dahil olmak üzere etrafındaki kişiler de Marvin'in bu garip hareketlerinden kuşku duymaya başlarlar.


Oyuncular-Karakterler
Rob Schneider
Marvin
Colleen Haskell
Rianna
John C. McGinley
Teğmen Sisk
Edward Asner
Şef Wlison
Michael Caton
Dr. Wilder


Yorum : Saturday Night Live kadrosundan gelen birçok isimden biri olan Rob Schneider, 1999'da Deuce Bigalow ile ilk başrolünü oynamıştı. 2 yıl sonra senaryosuna ortak olduğu The Animal ile bir tür komik Frankenstein öyküsü denemesi yapıyor.

Schneider, değişik hayvanların tiplemelerini olabildiğince komik yapmaya gayret etmiş. Ama bir Jim Carrey veya Eddie Murphy olmadığı da çok açık. Schneider'in sevgilisini Amerika'daki Survivor dizisi ile tanınan ve ilk sinema filminde oynayan Colleen Haskell canlandırıyor.

Haskell, oyunculuk açısından fazla birşey veremese de erkek izleyicilerin oldukça hoş ve sevimli bulacağı Meg Ryan tarzı biri. Yönetmen ilk kez bu görevi yapan Luke Greenfield. Komedi anlayışı herkese göre değiştiği için en iyisi fragmanı izleyip ona göre karar vermeniz. Çünkü filmdeki en önemli espriler fragmanda bulunuyor.