Cut

Yönetmen
Kimble Rendall
Senaryo
Dave Warner
Görüntü Yönetmeni
David Foreman
Müzik
Guy Gross
Yapım
2000 Avusturalya Yapımı 91 dakika
Türü
Gerilim - Korku
584cutp - CutKonu : 15 yıl önce Hot Blooded adlı bir korku filminin çekimleri sırasında katil rolünde oynayan aktör, kendisini tüm ekibin önünde küçük düşüren yönetmeni öldürünce filmin çekimleri yarıda kalır. Aradan geçen yıllarda filmi tamamlamaya çalışanlar ise benzer şekilde cinayatlere kurban gitmişlerdir.

Başını Raffy Carruthers'in çektiği yeni mezun bir grup sinema öğrencisi, filmi tamamlamaya karar verir. Orjinal filmin yapımcısının dul eşini filmi finanse etmesi için ikna eden ekip, yine tamamlanamayan filmde rol alan aktris Vanessa Tumbhill ile de anlaşırlar. Tüm hazırlıklar bitip de filmin çekimlerine başlandığında ise korkulan olur ve cinayetler başlar


Oyuncular-Karakterler
Molly Ringwald
Vanessa Tumbhill
Jessica Napier
Raffy Carruthers
Kylie Minouge
Hilary Jacobs
Simon Bossell
Bobby Doog
Sarah Kants
Hester Ryan
Sam Lewis
Damien

İlginç Not : Filmde başrol önce Kylie Minogue'a teklif edildi fakat Minogue henüz bir filmi taşıyabilecek kapasitede olmadığını söyleyince yardımcı rollerden birini aldı.


Yorum : Scream serisiyle başkayan "teen slasher" türünün Avusturalya yapımı ilk örneği olan film, Kimble Rendall'ın 1995 yılındaki Hayride To Hell'den sonraki ikinci yönetmenliği. Zaten Rendall'da Scream'den oldukça etkilendiğini ve Wes Craven'in hayranlarından biri olduğunu açıkça söylüyor.

Bu filmle geri dönüş yapmayı amaçlayan başroldeki Molly Ringwald'a, oyunculuğundan çok müzikteki başarısı ile tanınan Kylie Minogue da eklenmiş. Aslında Minouge, geçmişte 1989 yılındaki The Delinquents'daki gibi başarılı performanslar ortaya koymuştu.

Yönetmen Rendall bir devam filminin üzerinde çalışıldığını ve eğer proje gerçekleşirse filmin Amerika'da geçmesini istediğini söylüyor. Ayrıca filmi yaparken amacının bir üçleme çekmek olduğunu da sözlerine ekliyor.