Aşk Silahı(Gun Shy)


Yönetmen
Eric Blakeney
Senaryo
Eric Blakeney
Görüntü Yönetmeni
Tom Richmond
Müzik
Rolfe Kent
Yapım
2000 Amerikan Yapımı
100 dakika
Türü
Komedier9tv7 - Aşk Silahı

Konu : Charlie (Liam Neeson), bir grup çete üyesini yakalamakla görevli gizli bir ajandır. Soğukkanlı ve çelik gibi sinirlere sahip olan Charlie, yıllardan sonra işinin baskısına dayanamaz ve psikolojik bir çıkmaza girer. Büyük bir zihinsel çöküntünün eşiğine gelir ve artık işini bırakmaktan başka çaresi kalmadığını anlar.

Ancak son bir görevi yerine getirmek zorundadır. Acımasızlığıyla ün salmış mafya lideri Fulvio Nesstra'nın peşine düşmeli ve kendine güvenini tekrar kazanmalıdır. Bu yolda ona en büyük yardım ise katıldığı terapi grubundan ve hemşire Judy'den gelecektir.


Oyuncular-Karakterler
Liam Neeson
Charlie
Oliver Platt
Fulvio Nesstra
Sandra Bullock
Judy Tipp
José Zúñiga
Fidel Vaillar
Richard Schiff
Elliott
Andrew Lauer
Jason Cane

Yorum : Daha önce TV dizilerinin (Baywatch) senaryolarını yazan Eric Blakeney kendi yazdığı senaryodan yönettiği bu yapım ile sinema dünyasına adım atıyor. Bir süre önce artık oyunculuk yapmak istemediğini söyleyen Liam Neeson, en son Three to Tango'da izlediğimiz Oliver Platt ve güzel yıldız Sandra Bullock gibi oyuncuları kadrosunda barındıran film kara komedi tarzında.
Fakat Gun Shy,yer yer izleyiciyi güldürmeyi başarsa da bazı sahnelerde etkisiz kalıyor. Özellikle Charlie'nin terapi seansları ve Fulvio olan ilişkisi eğlendirici.