Korku Bayramı 2

Tam Adı:
Halloween: Resurrection

Yönetmen
Rick Rosenthal
Senaryo
Larry Brand
Sean Hood
Görüntü Yönetmeni
David Geddes
Müzik
Danny Lux
John Carpenter
Yapım
2002 Amerikan Yapımı
90 dakika
Gösterim Tarihi
25 Ekim 2002
Türü
Korku


halloweenresurrectionfx - Korku Bayramı 2

Konu : Freddie ve Nora, bir reality show için program hazırlamaktadırlar. Buna göre 6 üniversite öğrencisi seçilir. Bu gençler ünlü katil Michael Myers'ın çocukluğunu yaşadığı evde bir gece geçireceklerdir.

Evde tüm kapılar ve pencereler kilitlenir. Dışarısı ile olan tüm bağlantılar kesilir. Evin her tarafına yerleştirilen video kameralar yardımı ile evde yaşanan olaylar internetten canlı olarak izlenebilecektir.

Ancak ekibin tahmin etmedikleri birşey gerçekleşir ve evin içinde Michael Myers'ın da olduğu ortaya çıkar. Böylece evden canlı çıkabilmek için büyük bir uğraş başlar.


Oyuncular-Karakterler
Jamie Lee Curtis
Laurie Strode
Brad Loree
Michael Myers
Busta Rhymes
Freddie Harris
Bianca Kajlich
Sara Moyer
Tyra Banks
Nora Winston

Yorum : 1978'de John Carpenter, ilk Halloween'ı çektiğinde herhalde kendisi bile bunun en çok devam filmi çekilecek korku filmlerinden biri olacağını tahmin etmemişti.

Bir türlü sonu gelmeyen serinin sekizincisi olan bu filmin yönetmeni 21 yıl önce başarısız devam filmi Halloween II'yi yöneten Rick Rosenthal. Serinin bundan önceki filmi Halloween: H20'yi seyredenler o filmin sonunda Mike Myers'ın kafasının koptuğunu hatırlarlar. Artık bu sefer seri gerçekten bitti sanmıştık ki durum öyle değilmiş. Meğerse önceki filmde kafası kopan bir polismiş!

Orjinal Halloween ile şöhrete kavuşan Jamie Lee Curtis'in daha önceki anlaşmaları gereği, bu filmde en azından 30 saniye görünmesi gerekiyordu. Curtis sadece 30 saniye gözükmüyor ama filmin daha henüz başında maskeli kardeşi Myers tarafından yakalanıp öldürülüyor. Böylece bir anlamda bundan sonra yapılması muhtemel devam filmlerinde rol almaktan kurtulmuş oluyor.

Rap müzik yıldızı Busta Rhymes ve manken Tyra Banks kadrodaki tanınan isimler. Geri kalan oyuncuların çoğu ise az bilinen isimler. Halloween: Resurrection'ın merak uyandıracak tek yanı, hepsi birbirinden önemsiz gözüken karakterlerin hangi sırayla öldürüleceğini düşünmek olabilir. Hatta bu karakterlerin çoğu o kadar sinir bozucu ki, filmin sonunda katilin tarafını tutarak, evdeki herkesin öldürülmesini istemeniz büyük bir olasılık. Bu serinin her filmini mutlaka izlemek gibi bir sıkıntınız yoksa tavsiye edilmez