Gerçek Efsaneler 2

Yönetmen
John Ottman
Senaryo
Silvio Horta
Paul Harris Boardman
Görüntü Yönetmeni
Brian Pearson
Müzik
John Ottman
Yapım
2000 Amerikan Yapımı
100 dakika
Türü
Korku- Gerilim193732 - Gerçek Efsaneler 2

Konu : Amy Mayfield, projesi için konu bulamayan bir sinema öğrencisidir. Kampüsün güvenlik görevlisi Reese'in tavsiyesi ile şehir efsaneleri hakkında bir film yapmaya karar verir. Bu sayede Profesör Solomon'un da gözüne girecektir. Kendisine Hollywood'un kapısını aralayacak Hitchcock ödülünü alması için de en büyük rakipleri Travis, Toby ve Graham'dır.

Birçok aksaklıktan sonra filmi çekmeye başlayan Amy'nin oyuncuları ve ekibi birer birer ölmeye başlar. Önceleri kimse bunun bir seri katilin işi olduğuna inanmaz. Ancak, Travis'in ikiz kardeşi Trevor'un da bunun bir katilin işi olduğunu desteklemesi ile Amy ve Trevor katilin kimliğini tespit etmek için araştırmaya başlarlar.


Oyuncular-Karakterler
Joey Lawrence
Graham Manning
Jennifer Morrison
Amy Mayfield
Matthew Davis
Travis-Trevor Stark
Anson Mount
Toby
Eva Mendez
Vanessa
Jessica Cauffiel
Sandra

Yorum : Daha önce Apt Pupil ve Olağan Şüpheliler'de montajı üstlenen ve filmlerin müziklerini besteleyen John Ottman bu filmle ilk kez yönetmenlik koltuğuna oturuyor. Ottman bu filmin de besteciliğini yaparken kurguda da görev almış. Paul Harris Boardman ve Scott Derrickson ikilisi henüz ilk senaryolarını bir devam filmi için yazarak gelecek için ümit vaad etmeyen bir görüntü çizmişler.

Filmin genç oyuncuları arasında Jennifer Morrison (Stir Of Echoes), Anthony Anderson (Me, Myself & Irene), Jessica Cauffiel (Road Trip), Loretta Devine (Urban Legends), Hart Bochner (Die Hard) ve Eve Mendes (A Night at the Roxbury) bulunuyor. Hasılat ve kalite yönünden pek başarılı olamayan Urban Legends'ın devam filmi de ilkindeki gibi gerilimi tüm filmi boyunca ayakta tutamıyor.