Şeytan Tohumu
(The Calling)

Yönetmen
Richard Caesar
Senaryo
Rudy Gaines
John Rice
Görüntü Yönetmeni
Joachim Berg
Müzik
Christopher Franke
Yapım
2000 Alman- Amerikan Yapımı
92 dakika
Gösterim Tarihi
4 Ekim 2002
Türü
Korku - Gerilim


thecallingfilmcover - Şeytan Tohumu

Konu : Genç Kristie St. Clair, yeni evlenen genç bir kadındır. Kendisinin kötü duygularla çevrelendiğini hissettiği bir gün hamile kalır. Doğan çocuk dışardan sevimli ve tatlı gözükse de aslında hayvanlara acı çektirmek ve insanlara elektrik vermek gibi olağandışı şeyler yapan çok garip bir çocuktur.

Kristie nasl olup da böyle bir çocuğu kendisinin dünyaya getirmiş olabileceğini düşünmeye başlar. Olayı ve geçmişini araştırmaya başladıkça, çocuğun Şeytan'ın çocuğu olduğunu anlamaya başlar. Ancak kimseyi kendisine inandıramaz ve akıl hastanesine kapatılır.


Oyuncular-Karakterler
Laura Harris
Kristie St.Clair
Richard Lintern
MArc St.Clair
Francis Magee
Carmac
Alex Roe-Brown
Dylan St.Clair
Alice Krige
Elizabeth Plummer
John Standing
Jack PlummerYorum : Almanya'da 2000 yılında gösterime giren bu film, birkaç ülke dışında gösterim şansı bulamayan ve Almanya dışında neredeyse hiç bilinmeyen yapımlardan biri.

Tanınmamış oyuncu kadrosundaki en bilinen isim Robert Rodriguez'in yönettiği The Faculty'de yan rollerden birini oynayan ve fizik olarak Charlize Theron'u andıran Laura Harris. Bu aynı zamanda yönetmenin de ilk ve tek filmi.

The Omen, The Exorcist, Poltergeist gibi türün önde gelen filmlerine yakın bir konudaki film hakkındaki az sayıdaki yorum da pek iç açıcı gözükmüyor. IMDB.com da bile sadece 160 kişinin oy verdiği filmin not ortalaması 4.5/10. Sonuç olarak The Calling riske girmeyi sevenleri çağırıyor.