New York'ta 11 Eylül 2001'de İkiz Kuleler'in yıkılmasına neden olan uçaklı saldırıyı konu alan 'Kelebek' Türkiye dışında ABD'de de gösterime girecek..

ABD'de 11 Eylül 2001'de kaçırılan yolcu uçağıyla New York'taki ünlü Dünya Ticaret Merkezi'ne (İkiz Kuleler) yapılan saldırıyı, dünya sinemasından sonra Yeşilçam da filme aldı. "Kelebek" adlı Türk filmi, 11 Eylül saldırısını hazırlayan nedenleri beyaz perdeye aktardı. Münir Can Cindoruk ve ünlü Suriyeli aktör Ghassan Massoud'un baş rollerini üstlendiği film, tasavvuf kültüründen hareket ederek Afganistan'a uzanıyor ve 11 Eylül saldırılarının ardında yatan sebepleri; örgütün hazırlık sürecini ve militanların eğitim felsefelerini ele alıyor.

AFGANİSTAN'DA ÇEKİLDİ
Çekimleri Afganistan, Türkiye ve Amerika'da gerçekleştirilen filmde yıkılan İkiz Kuleler'in sağlam halleri animasyon tekniğiyle canlandırıldı. Müzikleri Emmy ödüllü müzisyen Brian Keane tarafından hazırlanan filmde 900 kişilik figürasyon kadrosu yer aldı. 1 Mayıs'ta Türkiye'de vizyona girecek olan film Arap ülkeleri dışında ABD'de de izleyiciyle buluşacak. Yönetmen Cihan Taşkın, filmin büyük ilgi göreceğine inanıyor