Yönetmen Raşit Çelikezer'in ilk uzun metrajlı filminde, Köksal Engür, Bennu Yıldırımlar, Kürşat Alnıaçık, İsmail Hacıoğlu, Serhat Nalbantoğlu ve Yeşim Gül rol alıyor. Filmde, insanların kusurları olduğu ama kendilerini bu konuda bağışlamaları gerektiği konusu tartışılıyor.

gokten3elmadustuwidec - Gökten Üç Elma Düştü

Google Page Rankingömiyeri geçen yıl Antalya Film Festivalinde yapılan ve Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde ''En İyi Film'' ödülünü kazanan filmin senaryosunu Raşit Çelikezer yazdı. Müzikleri Tamer Çıray'a ait filmin görüntü yönetmenliğini Mustafa Nuri Eser, kurgusunu Serdar Çakular, sanat yönetmenliğini Ayşen Gürevin Karaytuğ yaptı.

Köksal Engür, Bennu Yıldırımlar, İsmail Hacıoğlu, Kürşat Alnıaçık, Toprak Sağlam, Serhat Nalbantoğlu, Fatma Karanfil, Ali Hürol, Şebnem Köstem, Goncagül Sunar, Cengiz Bozkurt, Yeşim Gül, İlker Ayrık, Aykut Taşkın, Umut Beşkırma, Deniz Sümer, Ayten Uncuğolu ve Devrim Parscan'ın rol aldığı filmin tamamı İstanbul'da çekildi.

Yurt dışından pek çok festivale katılan film, 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festival'nde ''En İyi Film'' ve ''En İyi Senaryo'' ödülünü aldı. Filmin konusu özetle şöyle:

''Küçük çapta bir hırsız olan genç Ali (İsmail Hacıoğlu) evden kaçmış, nasıl karşılanacağını bilmeden İstanbul'da daha önce hiç görmediği dedesine doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Ali'nin dedesi emekli asker Recep (Köksal Engür), tek başına askeri disiplin içinde yaşayan huysuz bir ihtiyardır. Karısını üç yıl önce kaybetmiş ve onay vermediği bir evlilik yapmış kızı Yıldız'la da yaklaşık 20 yıldır görüşmemektedir. Recep'in üst kat komşusu Nilgün (Bennu Yıldırımlar) ise yalnız yaşayan, orta yaşlarda, üniversite mezunu, asi, modern bir fahişedir. Recep'in, kızı Yıldız'la yüzleştiği, Ali'nin kokain borcu yüzünden rehin tutulduğu yerden kurtulup eve nasıl gireceğini düşündüğü ve Nilgün'ün bir müşterisinin yaşattığı bunalımla intihar aşamasına geldiği o gece, apartmanın çatısında bir araya gelirler. Onlar artık geri dönülemez bir birlikteliğin içindedirler. Üçü de yaşam hakkında düşünülenlerin gerçekle uyuşmadığını anlar. Her şey 'aile' içinde çözümlenmiştir o gece. Birini öldürmüşlerdir.''

Yönetmen: Raşit Çelikezer
Oyuncular: Köksal Engür, Bennu Yıldırımlar, Kürşat Alnıaçık , İsmail Hacıoğlu
Senaryo: Raşit Çelikezer
Tür: Dram
Dil: Türkçe
Süre: 119 dk.