71793169 - Sokak Dövüşçüsü: Chun-Li Efsanesi


Gösterim tarihi :
Yönetmen : Andrzej Bartkowiak
Oyuncular : Kristin Kreuk , Chris Klein , Michael Clarke Duncan
Senaryo : Justin Marks
Müzik : Görüntü yön. : Geoff Boyle
Tür : Animasyon-Bilimkurgu-Gerilim
Süre :
Yapım yılı : 2009
Ülke : ABD
Dağıtıcı : Pinema Film.


trans - Sokak Dövüşçüsü: Chun-Li Efsanesi
Chun-Li (Kristin Kreuk) olağanüstü dövüş yeteneklerine sahip genç bir kadındır. Babası, o küçükken Shadaw Law’un acımasız lideri Bison (Neal McDonough) tarafından kaçırılmış ve hapsedilmiştir. Annesini de kanserden kaybedince, Chun-Li hayatta bir başına kalmıştır. Artık tek amacı yıllardır görmediği babasına ulaşıp onu Bison’un elinden kurtarmaktır.

Gen (Robin Shou) adlı dövüş ustasını bulmasını söyleyen eski Çince yazılmış bir mektup bulduktan sonra Chun-Li harekete geçmeye karar verir ve Bangkok’a doğru yola çıkar. Ancak dövüş ustasını bulmak pek de kolay olmaz. Haftalar sonra birkaç haydutun yaşlı bir adama saldırdığını gören Chun-Li onlarla tek başına dövüşür. Onları uzaklaştırmayı başarır ancak gücünü de sonuna kadar tüketir. İşte bu sırada Gen ortaya çıkar ve bitkin düşmüş Chun-Li’yi evine götürür. Dövüş ustası, babasını bulmakta genç kadına yardım edeceğini söyler.

Bison’un izini süren sadece Chun-Li değildir. Interpol polisi Charlie Nash (Chris Klein) ve dedektif Maya (Moon Bloodgood) da Bison’un peşindedir. Onların da yardımını alan Chun-Li artık bol aksiyonlu bir maceraya hazırdır.
trans - Sokak Dövüşçüsü: Chun-Li Efsanesi