27358847 - Michael CAİNE aktörlüğü bırakıyor mu?Michael Caine “artık film yapmayabilirim” dedi.


Sun gazetesine “Is anybody there?” filminin setinde verdiği röportajda “Oyunculuk hayatımda hep en iyisini yapmaya çalıştım. Kendi kendinizi daima aşmanız gerek, Bir karmaşa yaşamamalısınız. Dolayısıyla şu anda başka bir film düşünmüyorum. Yıl içerisinde ikinci bir filmde daha iyi olabileceğimi sanmıyorum. Belki birkaç yıl hatta hiç rol almamayı düşünebilirim” dedi.
Michael Caine’in son filmi “Is anybody there?” 1 mayısta İngilterede vizyona çıkıyor.Michael Caine kimdir
14 Mart 1933, Londra, İngiltere İngiliz Sineması'nın en tanınmış oyuncularından Michael Caine, oyunculuğa 1956 yılında başladı ve bugüne kadar yüzden fazla filmde rol aldı.

1986 yılında Hannah ve Kız Kardeşleri / Hannah and Her Sisters ve 1999 yılında Tanrının Eseri, Şeytanın Parçası / The Cider House Rules adlı filmlerle birçok kez aday olduğu Oscar ödülünü En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında iki kez kazanan Michael Caine, 1983 yılında Rita'yı Eğitmek / Educating Rita, 1998 yılında Yıldızların Sesi / Little Voice ile Altın Küre Ödülü'ne layık görüldü...

Son dönemlerde Zafere Kaçış / Escape to Victory, Su / Water, Jaws 4 / Jaws: The Revenge, Mr. Destiny, The Muppet Christmas Carol, Düşlerin Efendisi / Quill, Yüzleşme / Get Carter, Güzel Dedektif / Miss Congeniality ve Austin Powers in Goldmember adlı filmlerde rol aldı.