"Polis" filminin çekimleri tamamlandı

polis yazi 3 150 - "Polis" filminin çekimleri tamamlandı

Haluk Bilginer, Özgü Namal, Ragıp Savaş ve Sermiyan Midyat'ın rol aldığı "Polis" filminin çekimleri tamamlandı. Onur Ünlü'nün ilk uzun metrajlı filmi olan "Polis" 16 Şubat 2007'de, Medyavizyon'un dağıtımıyla vizyona girecek.

Başrollerini Haluk Bilginer, Özgü Namal, Ragıp Savaş ve Sermiyan Midyat'ın paylaştığı "Polis" filminin çekimleri tamamlandı. Onur Ünlü'nün yönetmen olarak ilk uzun metrajlı filmi olan "Polis"in yapımını efLÂtunfilm üstleniyor. Medyavizyon'un dağıtımını yapacağı film 16 Şubat 2007 tarihinde vizyona girecek. "Polis" filminde Musa Rami (Haluk Bilginer) mesleğinin zirvesinde bir cinayet masası polisidir. Bugünlerde kafasını meşgul eden iki şey vardır. Birisi kendisinden 40 yaş küçük üniversite öğrencisi Funda'ya (Özgü Namal) olan aşkı, bir diğeri de ünlü mafya ailesi İzmitliler'in Rami ailesine yönelik bitmek bilmeyen tehditleri. Musa Rami iyi bir baba, iyi bir polis ve iyi bir aşıktır ve görünen o ki Musa Rami işi, aşkı ve ailesi arasında sıkışıp kalacaktır. Aynı günlerde aldığı bir haber ise Musa Rami'yi tamamen altüst eder.

polis yazi5 - "Polis" filminin çekimleri tamamlandı

Ön hazırlıkları 15 Mayıs 2006 itibariyle başlayan "Polis" filminin çekimleri, İstanbul'da 28 farklı mekânda, 4 Eylül-8 Ekim tarihlerini kapsayan beş haftalık periyotta gerçekleştirildi. Ayrıca, filmde üç mekân TEM Stüdyoları'nda dekor olarak kuruldu ve çekildi.

"Polis"in çekimlerinde:

# 250 kutu film harcandı.

# 75 kişilik bir ekip çekimler süresince yaklaşık 30 bin saat mesai yaptı.

# 1.000 yardımcı oyuncu (figüran) görev aldı.

# 15 çekim aracı çekimler süresince yaklaşık 50 bin kilometre yol kat etti.

# Dövüş koreografileri için 100 saatten fazla prova yapıldı. (Koreograf: Gürhan Elmalıoğlu)

# Dans koreografisi için 50 saat prova yapıldı. (Koreograf: Djamel Fellouhe)

# Yaklaşık 1.000 adet kostüm hazırlandı ve giydirildi.

polis yazi4 - "Polis" filminin çekimleri tamamlandı

"Polis" filmi hakkında tüm gelişmeleri web sitesinden [www.polisfilmi.com] takip edebilir ve "fotoğraf galerisi" bölümünden set fotoğraflarına ulaşabilirsiniz. Yurtdışı festivallerine de katılmayı hedefleyen filmin İngilizce sitesi [www.police-themovie.com] Temmuz ayından bu yana yayında.

polis yazi1 - "Polis" filminin çekimleri tamamlandı

polis yazi2 - "Polis" filminin çekimleri tamamlandı