Ünlü yönetmen Quinten Tarantino'nun merakla beklenen Inglorious Basterds adlı filmi, montajının tam olarak bitirilemeden Cannes Film Festivali'nde gösterime sunulduğu iddia edildi.

Filmin yapımcıları ise Cannes için aceleye getirilen filmin yeniden düzenlenmesi için Tarantino'ya baskı yapıyorlar.

Daily Mail'de yer alan habere göre, Cannes Film Festivali'nde gösterilen Inglorious Basterds filmin, bazı unutulmaz sahneleriyle övünülürken, film tam anlamıyla bitmemiş görünüyor. Quinteen Tarantino'nun filmini bir an önce bitirmek ve festivale yetiştirmek için oldukça acele ettiğini, son günlerini sürekli montaj odasında geçirdiğini de söylediği öğrenildi. Habere göre, Tarantino festivalin bitiminin ardından yapımcıların isteğiyle kendini dış dünyaya kapatarak filmi yeniden şekillendirecek.

FİLMİN YAPIMCILARI TARANTINO'YA BASKI YAPIYOR

Filmin yapımcıları olan Weinstein Co. ve Universal şirketlerinin üst düzey yöneticileri, izleyicilerin "filmin isimsiz kahramanları" hakkında daha fazla bilgi edinebilmeleri için filmi yeniden düzenlenmesini istiyor. Bunu da filmdeki bazı bölümlerin kaldırılıp yapılacak yeni ilavelerle, filmin 2 saat 27 dakika olan süresinin 2 saat 48 dakikaya çıkartılarak sağlanmasını istiyorlar.