İlk bölümüyle hasılat rekorları kıran ''Transformers''ın devam filmi ''Yenilenlerin İntikamı/Revenge Of The Fallen'', dünya sinemalarıyla aynı anda Türkiye'de de yarın vizyona girecek.
2007 yılında dünya sinemalarında 708 milyon dolar hasılat elde eden ve film yapım stüdyolarını dev robot yapımları için harekete geçmeye yönelten ''Transformers''ın devam filmi, yarın 63'ü Türkçe alt yazılı, 72'si Türkçe seslendirilmiş toplam 135 kopya ile sinemaseverlerle buluşacak.


İnsanoğlunun ''Autobotlar'' ile ''Decepticonlar'' arasındaki savaşın ortasında kalmasını anlatan filmin yönetmenliğini, ilk filmde olduğu gibi Michael Bay üstlenirken, prodüksiyon amirliğini Steven Spielberg yaptı. Filmin senaryosunu bu kez Roberto Orci ve Alex Kurtzman, Ehren Kruger ile birlikte yazdı.
Başrollerinde Shia Labeouf (Sam Witwicky) ve Megan Fox (Mikaela Banes) ikilisinin bir kez daha kamera karşısına geçtiği filmde, izleyiciler daha fazla robotla tanışırken, maceranın boyutları dünyanın çeşitli ülkelerine yayılacak.
Film,ABD, Mısır, Ürdün ve Fransa'da çekildi.
Dünya sinemalarıyla aynı anda Türkiye'de de vizyona girecek filmi, içerdiği şiddet unsurları nedeniyle 13 yaşından küçüklerin izlemesi yasaklandı.
Seslendirme yönetmenliğini Ali Ekber Diribaş'ın yaptığı filmde ''Sam'' karakterini Arda Aydın, ''Mikaela'' karakterini de Mehpare Özlük seslendirdi.

-KARAKTERLER-

Filmde, East Coast Üniversitesi'nde astronomi okuyan ve ilk filmde ''Megatron''u öldüren genç ''Sam Witwicky'' rolünde Shia LaBeouf rol aldı. ''Sam''in kız arkadaşı ''Mikaela Banes'' karakterini yine Megan Fox canlandırdı.
''ABD hava subayı ve autobotların müttefiki Yüzbaşı William Lennox'' rolünde Josh Duhamel, ''Lennox''un timinde ABD hava kuvvetleri savaş kontrolörü olan ve autobotlar ile işbirliği yapan ''Robett Epps'' rolünde Tyrese Gibson kamera karşısına geçti. Lağvedilen ''Sektör 7'' birliğinin eski ajanlarından olan ve dünya yüzeyinde ''Transformer'' aktivitesini gözlemleyen ''Reggie Simmons'' karakterini John Turturro canlandırırken, film çekimleri sırasında ''Turturro''nun Mısır piramitlerine tırmanmasına izin verildi.
''Lennox''un timine katılan ''İngiliz özel kuvvetler mensubu Graham'' rolünde Matthew Marsden oynadı. Mısır yolculukları sırasında ''Sam'' ile ''Mikaela''ya eşlik eden yeni karakter ''Leo Spitz'' rolünde Ramon Rodriguez rol aldı.