terminatorthesarahconno - Terminator: The Sarah Connor Chronicles


Terminator: The Sarah Connor Chronicles ABD yapımı bilim kurgu ve macera türünde TV dizisi. Warner Bros. tarafından yapımcılığı üstlenilen dizi Terminatör serilerinin televizyon uyarlamasıdır. Sarah Connor ve John Connor karakterlerinin serüvenleri Terminator 2 ile Terminator 3 arasındaki bölümü kapsamaktadır. Mario Kassar ve Andrew G. Vajna'nın yardımcı prodüktörlüğünü yaptığı dizi filmin senaryosunu James Middleton, David Nutter ve Josh Friedman yazmıştır. Ayrıca dizi boyunca Cameron adındaki bir Terminatör ve John Connor'ın amcası Derek Reese kahramanlarımıza eşlik etmektedir

Ödüller
Kazandıkları

Saturn Ödülü: Best Supporting Actress on Television, 2007 (Summer Glau) - Tied with Elizabeth Mitchell for Lost

Adaylıklar

Saturn Ödülü: Best Actress on Television, 2007 (Lena Headey)
Saturn Ödülü: Best Network Television Series, 2007
Teen Choice Awards: Choice TV Actress: Action Adventure, 2008 (Summer Glau)
Teen Choice Awards: Choice TV Breakout Show, 2008
Teen Choice Awards: Choice TV Breakout Star Female, 2008 (Summer Glau)
Teen Choice Awards: Choice TV Breakout Star Male, 2008 (Thomas Dekker)
Teen Choice Awards: Choice TV Show: Action Adventure, 2008
Primetime Emmy Award: Outstanding Single-Camera Picture Editing for a Drama Series, 2008 (Paul Karasick for "Pilot")
Primetime Emmy Award: Outstanding Special Visual Effects, 2008 (James Lima, Chris Zapara, Lane Jolly, Steve Graves, Rick Schick, Jeff West and Bradley Mullennix for "Pilot")
Primetime Emmy Award: Outstanding Stunt Coordination, 2008 (Joel Kramer for "Gnothi Seauton")

Oyuncular

Lena Headey: Sarah Connor (Sarah, dizinin baş karakteridir. Oğlu John gelecekte insanların makinelere karşı vereceği savaşta lider olacaktır ve oğlunu geçmişe gönderilen makinelerden korumak zorundadır. Bu amaçla kendisini silahlar ve savunma konusunda yetiştirir. Hatta makinelerin yükselişini önlemek amacıyla karşı saldırıya geçerek ilk yapay zekaları yok etmeye çalışır.) [2] [3]
Thomas Dekker: John Connor (John, Sarah'ın gelecekten gelen bir askerden olan oğludur. Terminatörler tarafından yokedilmek istenen birincil hedeftir.)[4] [5]
Summer Glau: Cameron Phillips (Cameron, 2027 yılından geçmişe gönderilmiş, John Connor'ı korumakla görevli bir terminatördür.)[6][7]
Richard T. Jones: James Ellison (Ellison, Sarah Connor'ı yakalamakla görevli FBI ajanıdır. Ülkenin her yerinde onu aramaktadır. Sarah'a ve terminatörlere inanmamaktadır.)
Brian Austin Green: Derek Reese (Derek, gelecekteki komutan John Connor'ın kendini terminatörlerden korumak üzere geçmişe yolladığı bir askerdir. John'ın babası Kyle Reese'in ağabeyidir ve biyolojik olarak John'ın amcasıdır. Derek, Cameron'ı gelecekten tanımakta ve terminatörlere insanlara zarar vermemek üzere programlanmış olsalar bile asla güvenmemektedir.30.Bölümde Catherine Weaver'ın kızını kurtarırken bir terminatör tarafından öldürülmüştür.)
Garret Dillahunt: Cromartie (Cromartie, gelecekten John Connor'ı öldürmek üzere gönderilen T-888 modeli bir terminatördür. Metal iskeleti üzerindeki biyolojik dokusunu kaybeden Cromartie başka bir doku bulunca Connor'ı aramaya devam eder.İlerleyen böülümlerde yakalanarak ZeiroCorp şirketinin himayesinde geliştirilen yapay zekanın bedeni olmuştur yeni ismi John Henry dir.)
Shirley Manson: Catherine Weaver (ZeiraCorp adlı yüksek teknoloji şirketi CEO'su ve aynı zamanda gelecekten gönderilmiş şekil değiştirebilen T-1001 modeli bir terminatör. Gerçek Weaver bu terminatör tarafından öldürülmüştür. Onun şeklini alan T-1001, The Turk adlı yapay zeka ile ilgili araştırmaları kontrol etmektedir.)
Dean Winters: Charley Dixon (Charley, Sarah Connor'ın sevgilisi iken Sarah'ın onu terkedip 8 yıl geleceğe yolculuk etmesinden sonra başka bir kadınla evlenmiştir. Connor'lar ile arkadaşlığı devam eder ve sağlık sorunlarında onlara yardımcı olur.2x21. bölümde johnu korumak için kendini feda ederek ölmüştür.)
Leven Rambin: Riley (Riley, John'ın İngilizce sınıfından yeni arkadaşıdır.)