Görevimiz Tehlike 3 geliyor

goo4ty - Görevimiz Tehlike 3 Geliyor

Tom Cruise'un başrolünü üstlendiği ”Görevimiz Tehlike 3-Mission: Impossible 3”, 5 Mayıs'ta seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Paramount şirketi tarafından hazırlanan filmin resmi internet sitesinde nefes kesici yapıma ilişkin son bilgiler yer alıyor.

J.J. Abrams'ın yönettiği yapımda, Ajan Ethan Hunt rolünü yine ünlü aktör Tom Cruise üstleniyor. Filmde Cruise'a geçen günlerde “Capote” adlı filmdeki rolüyle “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Oscar ödülünü kucaklayan Philip Seymour Hoffman'ın yanı sıra Ving Rhames, Laurence Fishburne, Billy Crudup, Michelle Monaghan, Jonathan Rhys-Meyers, Keri Russell ve Maggie Q eşlik ediyor.

Film, şiddet ve cinsellik içeren bazı sahneleri nedeniyle ABD'de 13 yaşından küçüklerin aileleriyle birlikte gitmesi şartını gerektiren ”PG-13” statüsüne alındı.

Senaryosunu Alex Kurtzman, Roberto Orci ve J.J. Abrams'ın kaleme aldığı yapımda özel ajan Ethan Hunt, bu kez yeni ekibiyle farklı bir maceranın içine dalacak.

TELEVİZYON EKRANLARINDA SEVDİK

“Görevimiz Tehlike”, bir dönem Türk televizyonlarında da milyonları ekran karşısına bağlayan 1970'lerin ünlü dizisinden beyaz perdeye aktarıldı.

Serinin ilk filmi 1996'da izleyiciyle buluştu, Tom Cruise bu filmde ünlü yönetmen Brian de Palma ile çalıştı. Film, dünya çapında 454 milyon dolarlık önemli bir gişe hasılatına ulaştı.

John Woo'nun kamera arkasına geçtiği serinin ikinci halkası ise 2000 yılında gösterime girdi, film 546 milyon dolarlık hasılatıyla rekora imza attı.

Filmin üçüncü halkasının 2004 yılının yaz aylarında çekileceği açıklanmış, ancak Tom Cruise'un seçilen yönetmenle anlaşamaması ve filmin ertelenmesi üzerine rol arkadaşları Carrie-Anne Moss, Scarlet Johannson ve Kenneth Branagh filmden ayrılmıştı. Bunun üzerine, Cruise yeni yönetmen ve ekiple kamera karşısına geçmişti.