28072009112340 40 634310ok2 - Okan Bayülgen Picasso oldu

Türkiye’nin İlk Online Dergisi Sinemalife’daki habere göre uzun zamandır set çalışmaları süren ‘Renklerde Kaybolan Hayat’ filminin çekimleri tamamlandı. Filmin en büyük özelliği çok uzun yıllar vatanından uzak kalan ünlü ressam Fikret Mualla’nın hayatının konu edilmesi.

Türk Sineması’nda ilk kez bir ressamın hayatının biyografik şekilde ele alındığı filmin yapımcılığını Fikret Mualla gibi ressam olan Metin Güngör üstlendi. Uzun yıllar Hollywood’daki yüksek bütçeli filmlerde sanat yönetmenliği yapan Güngör, Renklerde Kaybolan Hayat’ın hem senaryosunu yazdı, hem yönetti hem de ünlü ressamı oynadı. Çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan filmde, Güngör’ün yanı sıra, Okan Bayülgen, Şebnem Schafer, Bedri Baykam, Bora Gencer, Selen Görgüzel gibi sanat dünyasından tanınmış isimlerin yanında, gazeteci Hıfzı Topuz da yer aldı.

Okan Bayülgen filmde dünyaca ünlü ressam Picasso’yu canlandırdı. 2010 yılında vizyona girmesi beklenen Renklerde Kaybolan Hayat filmi önce uluslararası festivallerde görücüye çıkacak.

Şu anda montaj aşamasında olan film de bir döneme damgasını vuran Fikret Mualla’nın bilinmeyen yönleri de yer bulacak.