DiCaprio, Damon ve Nicholson Birarada

Departedhbr12092 - DiCaprio, Damon ve Nicholson Birarada

Sezonun iddialı yapımlarından 'The Departed' (Köstebek), sinema dünyasının usta yönetmenlerinden Martin Scorsese imzasını taşıyor.

Filmde Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson, Mark Wahlberg ve Martin Sheen rol alıyor.

Üç Oscarlı efsane aktör Jack Nicholson'ın İrlanda kökenli 'Frank Costello' rolünü üstleneceği filmde, Leonardo DiCaprio mafyanın içine karışmış ama foyası ortaya çıkmaya başlayan bir polisi, Matt Damon ise tam tersine mafya için çalışan yüksek rütbeli bir başka polisi canlandırıyor.

Senaryosu William Monahan tarafından kaleme alınan film, 'Infernal Affairs' adlı Çin yapımından Hollywood'a uyarlanmış.

Martin Scorsese filmi değerlendirdi:

"Sadece iyi ve hınzır bir film yapmaya çalıştık. Eğlenceli bir film olmasına ve bazı sahnelerde gizli anlamlar yakalamaya gayret ettik, bu kadar... Ama bu filmi "öylesine bir film" olarak gördüğümü söyleyemem.

Mücadele gerektiren, kendimi gösterdiğim, güzel bir film yapmaya çalıştık ödül sezonu için yapmadık. "

Film, Massachusetts Eyalet Polisi’nin şehrin en büyük suç organizasyonunu çökertmek için geniş çaplı bir mücadele başlattığı Güney Boston’da geçiyor.

Amaç, güçlü mafya babası Frank Costello’nun egemenliğine içeriden bir müdahaleyle son vermektir. Güney Boston’da büyümüş olan genç polis Billy Costigan’a, Costello’nun çetesine sızma görevi verilir.

Bir başka genç polis Colin Sullivan da Castello’yu yakalamakla görevli az sayıdaki polis memurundan biridir. Üstlerinin bilmediği şey ise, Colin’in aynı zamanda Costello için çalıştığıdır.

Her iki adam da, içine sızdıkları organizasyonun planları ve karşı planları hakkında bilgi toplarken, sürdürdükleri çifte yaşamları yüzünden oldukça zorlanmaktadırlar.

'Köstebek', Türkiye'de 24 kasımda vizyona girdi.